Loading icon

Lotniska w Izraelu

Trudno wyobrazić sobie kraj, w którym nie ma transportu lotniczego. To dzięki samolotom możliwe jest dostarczenie nie tylko pasażerów, ale także ładunku, a nawet w najdalsze zakątki globu. A szybkości rozwoju lotnictwa w krajach rozwiniętych można tylko pozazdrościć.

Dotyczy to również izraelskich lotnisk. W każdym momencie, pomimo podporządkowania różnym krajom, terytorium współczesnego Izraela było atrakcyjne dla rozwoju. Największa część rozwoju lotnictwa w jego nowoczesnej formie miała miejsce za panowania Brytyjczyków. W tym czasie zbudowano największe lotnisko, nowoczesny Ben Gurion.

Oddzielne słowo należy powiedzieć o rozwoju lotnictwa w czasie wojny. Izrael zawsze był w zasięgu wzroku zdobywców, biorąc pod uwagę jego położenie geograficzne. Wraz z rozwojem technologii lotnictwo stało się potężną bronią.

Ale do przechowywania i konserwacji samolotów potrzebne były specjalne hangary i pasy startowe. Izrael w pełni wykorzystał wszystkie możliwości budowy dodatkowych lotnisk.

Lotniska cywilne

Pomimo burzliwej sytuacji nie tylko w Izraelu, ale także na świecie, Izrael odchodzi od działań wojennych. Część lotnisk z celów wojskowych została przeniesiona do służby cywilnej. Informacje o lotniskach w Izraelu (lista wszystkich włącznie) są prezentowane na oficjalnej stronie internetowej kraju.

Spośród 17 lotnisk cywilnych tylko 4 są międzynarodowe. Są to:
- Ben Gurion;
- Ejlat;
- Hajfa;
- Wow.

Ale dla tych, którzy chcą polecieć bezpośrednio nad Morze Czerwone na lotnisko Ejlat, jest zła wiadomość – tylko Ben-Gurion i Ovda akceptują loty z większości krajów.

Ponadto oczywiście możesz skorzystać z lotów krajowych, aby dolecieć na wybrane lotnisko, ale podróż pociągiem lub autobusem jest bardziej opłacalna.

Cechy izraelskich lotnisk

Izrael stał się sławny na całym świecie dzięki surowym środkom kontroli. Nic dziwnego, bo ciągłe wojny, konflikty, ataki terrorystyczne – wszystko to wymusza. W tej chwili to izraelskie lotniska mają nie tylko najsurowszy system kontroli za pomocą urządzeń technicznych, ale także osobiste poszukiwania.

Izrael to kraj, w którym obywatele większości krajów mogą podróżować bez wizy. Ale to nie znaczy, że dostanie się na terytorium Izraela jest tak łatwe. Możliwe, że celnik na lotnisku nie wyda pozwolenia na wjazd do kraju. I nie może być innego rozwiązania, jeśli tak zdecyduje.

Oczywiście wszystko to jest bardzo przerażające przy wyborze kraju jako miejsca podróży. W rzeczywistości liczba „zwróconych” pasażerów jest bardzo, bardzo niska. Zwykle po dodatkowym badaniu ludzie nadal są wpuszczani do kraju.

Najważniejsze jest przestrzeganie podstawowych zasad:

- mieć rezerwację w hotelu;

- mieć ubezpieczenie medyczne;

- mieć wystarczającą ilość pieniędzy na koncie karty (no cóż, w skrajnych przypadkach w gotówce).

Jest jeszcze jedna funkcja towarzysząca izraelskim lotniskom. Chodzi o wrogość między Izraelem a innymi krajami arabskimi. Mając wizę z innego kraju arabskiego bardzo trudno jest dostać się do Izraela. A także w przeciwnym kierunku.

Ale jeśli konieczne jest odwiedzenie różnych krajów, możesz umieścić znaki nie w paszporcie, ale w osobno przygotowanym dokumencie. Izraelscy celnicy, choć skruszeni, spełniają ten wymóg.

Loty ze zniżkami na europefly