Loading icon

Kilka faktów na temat komercyjnych linii lotniczych

W ostatnich latach ludzie coraz bardziej boją się latania. Jednak często wyolbrzymiamy ryzyko i dajemy sobie więcej strachu, niż jest to naprawdę rozsądne, pozwalając naszej wyobraźni szaleć. Prawda jest taka, że ​​ogólnie komercyjne podróże lotnicze są nadal dość bezpieczne, a wiele najgorszych obaw jest całkowicie nieproporcjonalnych.

Oto kilka interesujących faktów o lotnictwie i liniach lotniczych:

Zbankrutowana japońska linia lotnicza próbowała zapobiec sprzedaży mundurów stewardesy klubom erotycznym

W Stanach Zjednoczonych większość ludzi nie spędza tak dużo czasu na myśleniu o swoich stewardesach, ale w Japonii to kompletny fetysz. Kiedy jedna z największych japońskich linii lotniczych zbankrutowała, jednym z wyjątkowych wyzwań, przed jakimi stanęli, było zachowanie jak największej części ich oficjalnego stroju stewardesy przed sprzedażą klubom erotycznym i innym miłośnikom fetyszy. którzy naprawdę chcieli dostać w swoje ręce prawdziwe.

Rynek czarnorynkowych strojów stewardess kwitnie i mogą sprzedawać za tysiące - cena znacznie wzrasta, jeśli towarzyszy im zdjęcie osoby, która pierwotnie używała munduru. Niektóre kluby erotyczne w Japonii, które specjalizują się w obsłudze stewardes, sprawiły nawet, że ich wnętrze wygląda jak wnętrze samolotu, aby naprawdę rozweselić swoich klientów.

W ostatnich latach turbulencje znacznie wzrosły

Wiele osób ma wrażenie, że turbulencje w ostatnim czasie wzrosły z powodu zmian klimatycznych i niestety wygląda na to, że mają rację. Niedawno w raporcie stwierdzono, że zmiany klimatyczne mogą poważnie wpłynąć na ilość turbulencji, których doświadczamy, i że mogą w znacznym stopniu wpłynąć na trasy samolotów, a także na ilość paliwa potrzebną do dotarcia do miejsca docelowego i czas potrzebny na to. Jednak podczas gdy większość raportu ma więcej wspólnego z wynikami przemysłu lotniczego, ci, którzy latają samolotami, są bardziej zaniepokojeni tym, jak niebezpieczne może być dla nich na niebie.

A prawda jest taka, że ​​turbulencje wciąż nie są zbyt niebezpieczne. Turbulencje nie zdmuchną twojego samolotu z nieba i nie zabiją cię ani nie zranią w normalnych warunkach. Ostatnio było kilka głośnych przypadków, w których doszło do obrażeń z powodu silnych turbulencji, ale było to spowodowane przez osoby nie zapinające pasów bezpieczeństwa i zasadniczo zderzające głowy lub inne części ciała, gdy samoloty uderzyły w szczególnie szorstki obszar powietrza. . Może to być większy problem niż kiedykolwiek wcześniej, ale turbulencje, które cię ranią, są nadal szalenie mało prawdopodobne.

Twoje kubki smakowe w rzeczywistości działają ze znacznie zmniejszoną mocą podczas lotu

Jedzenie w samolotach ma reputację albo nijakie, albo dziwne, a wiele osób przysięgnie, że jedzenie i napoje smakują inaczej podczas lotu. Jest w tym wiele prawdy, a powodem jest to, że chociaż znajdujemy się w wyjątkowej sytuacji, w której eksplodujemy na niebie w metalowej rurze pod ciśnieniem na wysokości 35 000 stóp, nasze ciała w niczym nie przypominają naturalnego środowiska. Wnętrze samolotu pasażerskiego jest szalenie suche w porównaniu z ziemią – nawet bardziej suche niż pustynia pod względem wilgotności. Ponadto w kabinie panuje bardzo wysokie ciśnienie, co również zakłóca nasze postrzeganie smaku.

Oznacza to, że nasza zdolność do smakowania słodkich i słonych potraw spada o około 30%. Oznacza to, że jeśli myślisz, że jedzenie w liniach lotniczych jest mdłe, to prawdopodobnie dlatego, że nie możesz w pełni wchłonąć całej słoności potrawy. Jest to wyjątkowe wyzwanie dla tych, którzy wytwarzają produkty lotnicze, ponieważ chcą zrównoważyć chęć zrobienia czegoś, co ludzie postrzegają jako pyszne na wysokości 35 000 stóp, bez dodawania niezdrowych ilości soli lub cukru, aby zrównoważyć spadek kubków smakowych.

Tanie loty tutaj