Loading icon

Ciekawe fakty o samolotach

Zwracamy uwagę na coś interesującego na temat samolotów i lotów nimi.

Błyskawica uderza w samoloty komercyjne zaskakująco często (ale są one zaprojektowane tak, aby sobie z nimi radzić).

Wiele osób może lecieć w pobliżu burzy burza z piorunami i martwią się, gdy widzą uderzenie pioruna wokół samolotu. Jednak tak naprawdę nie ma powodów do poważnych obaw. Błyskawica powodująca katastrofę samolotów jest niezwykle rzadka.

Teraz piorun rzeczywiście dość często uderza w samoloty, średnio raz na samolot w ciągu roku. To może wydawać się niesamowicie niepokojące i przerażające, a ludzie mogą się zastanawiać, dlaczego samoloty nie spadają z nieba cały czas.

Powodem jest to, że samoloty są niesamowicie dobrze zaprojektowane, aby poradzić sobie z taką karą, ponieważ inżynierowie projektanci wiedzieli, że uderzenia pioruna będą nieuniknione.

Większość komercyjnych samolotów pasażerskich jest wykonana z aluminium, które zasadniczo umożliwia przepuszczanie pioruna przez samolot bez większych uszkodzeń. Chociaż może to oślepić pilota na kilka chwil, tak naprawdę nie będzie to poważny problem.

Większość pilotów spędza więcej czasu, nie patrząc prosto przez okno. Teraz samoloty były już wcześniej uderzane przez pioruny, ale najbardziej godne uwagi przykłady były w przeszłości, zanim mieliśmy jeszcze więcej zabezpieczeń niż dzisiaj. Uderzenie pioruna może spowodować awarię samolotu, ale jest to szalenie mało prawdopodobne.

Samoloty mogą szybować przez długie okresy czas bez uruchamiania silników (a nawet bezpiecznie wylądować)

Wyobraź sobie, że lecisz i dzieje się najgorsze. Samolot traci nie tylko niektóre, ale wszystkie silniki. Większość ludzi myśli, że są teraz całkowicie skazani, ale wciąż jest nadzieja.

W zależności od wysokości samolotu, o ile nie doszło do uszkodzeń, które spowodowały utratę kontroli, odrzutowiec komercyjny może szybować przez bardzo długi czas bez żadnych silników w ogóle i pilot nadal ma dobrą kontrolę. Samoloty są zaprojektowane do szybowania, a bez silników szybko stracisz wysokość, ale na maksymalnej wysokości przelotowej kompetentny pilot wciąż może przelecieć około 40-50 mil.

Nadal byłoby strasznie latać jako pasażer - światła byłyby przyciemnione, a maski tlenowe zostaną zwolnione.

Trzeba by mieć nadzieję, że pilot znajdzie wystarczająco duży obszar, aby bezpiecznie wylądować samolotem w czasie i odległości, którą mu jeszcze zostało do szybowania, w przeciwnym razie sprawy mogą się bardzo szybko skomplikować.

Jednakże w pobliżu lotnisku lub lotnisku, nie grozi ci poważne niebezpieczeństwo, a pilot powinien być w stanie zestrzelić samolot w celu przymusowego lądowania.

Najlepszy sposób na zakup tanich lotów na europefly