Loading icon

10 sposobów na pokonanie choroby lotniczej w locie

Choroba powietrzna to rodzaj choroby lokomocyjnej spowodowanej sprzecznymi sygnałami wysyłanymi przez narządy do mózgu. Oczy dostosowują się do braku ruchu i wysyłają wiadomość do mózgu, że nie ma ruchu. Jednak aparat przedsionkowy wyczuwa rzeczywisty ruch. Sprzeczne sygnały powodują nudności, a czasem wymioty. Na szczęście jest kilka rzeczy, które pomogą pozbyć się nieprzyjemnych objawów.

1. Unikaj śmieciowego jedzenia . Zwróć uwagę na to, co jesz co najmniej 24 godziny przed podróżą. Staraj się nie jeść tłustych, mocno przyprawionych lub słonych potraw.

Unikaj pokarmów powodujących zgagę lub refluks. Im mniej skupiasz się na brzuchu, tym lepiej.

Staraj się nie jeść niczego tuż przed lotu, ale nie wchodź do samolotu z pustym żołądkiem.

2. Ogranicz spożycie alkoholu. Picie alkoholu przed podróżą może u wielu osób wywołać chorobę powietrzną. Staraj się unikać alkoholu i pij dużo wody.

3. Wybierz swoje miejsce ostrożnie. W większości przypadków miejsce można wybrać podczas kupowania biletu lotniczego. Upewnij się, że miejsce znajduje się nad skrzydłem i przy oknie.

Fotele nad skrzydłami poczują najmniejszy ruch podczas lotu. Posiadanie miejsca przy oknie pozwoli Ci skupić wzrok na horyzoncie lub innym nieruchomym obiekcie w oddali.

Przód samolotu to kolejna sekcja który odczuwa mniej ruchu podczas lotu.

4. Śpij dobrze przed lotem. Dobrze wypoczęty mózg na początku lotu może pomóc Twojemu ciału zachować bardziej zrelaksowany stan.

5. Stosuj leki na chorobę lokomocyjną. Lepiej zapobiegać chorobie lokomocyjnej niż próbować ją leczyć po pojawieniu się objawów. Lekarz może pomóc, przepisując leki zapobiegające chorobie lokomocyjnej.

6. Noś bransoletę akupresurowąlub powąchaj imbir. Chociaż dowody na skuteczność akupresury lub imbiru nie są całkowicie rozstrzygające, niektórzy ludzie uważają te opcje za skuteczne. Bransoletka wywiera nacisk na nadgarstek, aby stymulować punkty akupresury, które, jak się uważa, pomagają kontrolować nudności i wymioty.

7. Unikaj czytania lub grania na telefonie. Konieczne jest skupienie się na czymś bliżej twarzy, co pogarsza zdezorientowane sygnały docierające do mózgu.

Spróbuj słuchać muzyki za pomocą słuchawek, nagraną książkę lub film z lotu, który pomoże zabić czas.

8. Dostosuj otwory wentylacyjne. Upewnij się, że wokół Twojej twarzy wieje świeże powietrze. Oddychanie świeżym, chłodnym powietrzem pomoże Ci się zrelaksować. Osobiste miniwentylatory mogą również pomóc w utrzymaniu chłodnego powietrza.

9. Korzystanie z technik promujących wolniejsze, głębsze oddychanie pomaga zaangażować część układu nerwowego zwaną przywspółczulnym układem nerwowym, co pomaga uspokoić sytuację.

10. Użyj zagłówka na siedzeniu. Może to pomóc Ci się zrelaksować, ale pomoże też ustabilizować ruchy głowy. Użyj poduszki pod szyję, jeśli czujesz się bardziej komfortowo.