Loading icon

5 powodów, dla których możesz nie zostać wpuszczony na pokład samolotu

5 powodów, dla których możesz nie zostać wpuszczony na pokład samolotu
  1. Lopakowanie dokumentów . Często ludzie zapominają zabrać ze sobą na lotnisko najważniejszą rzecz – swój paszport. Jednak właśnie z tego, najczęstszego powodu, możesz nie zostać dopuszczony do lotu w żadnych okolicznościach.

Nawet jeśli kupiłeś bilet online i masz go w Twoich rękach w formie elektronicznej, nadal będziesz potrzebować paszportu, aby potwierdzić swoją tożsamość.

   2. < strong>Późna rejestracja. Nie śmiej się z tych osób, które są przyzwyczajone do przybycia na lotnisko na kilka godzin przed odlotem. Po prostu wsiadają do samolotu, w przeciwieństwie do tych, którym nie spieszy się z przylotem. Jeśli odprawa na lot dobiegnie końca, przejście do samolotu będzie dla Ciebie zamknięte.

   3. Pasażer ma zaległe długi . Osoby uporczywie uchylające się od podatków lub grzywien mogą również nie mieć możliwości latania.

Dlatego przed lotem warto sprawdzić czy są jakieś niespłacone długi i spłacanie, jeśli takie istnieją. Obecnie istnieje wiele usług, w których można sprawdzić tego rodzaju informacje.

   4. Przedmioty zakazane w bagażu podręcznym. Z listą przedmiotów zabronionych do wniesienia do kabiny samolotu można zapoznać się na stronie internetowej przewoźnika.

Jeśli masz jakieś w bagażu podręcznym, zostaniesz poproszony o pozostawienie ich w przechowalni.

Jednak ta opcja jest wygodna tylko dla tych, którzy wracają przez to samo lotnisko. W przypadku odmowy rozstania się z rzeczami zabronionymi do wnoszenia na pokład, dana osoba może nie dopuścić do lotu.

  5. Przebywanie pod wpływ alkoholu lub narkotyków. To jest powód, dla którego dana osoba na pewno nie zostanie wpuszczona na pokład.

Linie lotnicze uważnie monitorują swój wizerunek i nie pozwalają takim obywatelom latać.