Loading icon

Samolot czy samochód? Jak najlepiej dostać się do ośrodka

Planowanie wycieczki do kurortu to świetna zabawa. To jak Sylwester. Ludzie wybierają morza i kraje, dzwonią do biur podróży i słuchają rad znajomych. Nowoczesna logistyka daje ogromne możliwości podróżowania. Dziś jesteś na biegunie północnym, a następnego dnia opalasz się na gorącej plaży.

Ale nie wszyscy turyści podróżują samolotem, niektórzy lubią romans z samochodem. Tak, nie spierają się o gusta, ale spróbujmy porównać te dwa środki transportu.

1. Bezpieczeństwo

Aerofobów nie da się przekonać do strachu przed lataniem. Ale statystyki mówią co innego, biorąc pod uwagę, że bezpieczeństwo samolotu jest porównywalne z jazdą ruchomymi schodami. Istnieje wiele sposobów na pokonanie strachu, a głównym z nich jest praktyka. Lataj częściej, a nie zauważysz, jak Twoje fobie wyparują.

Bezpieczeństwo samochodu nie podlega dyskusji. Ludzie codziennie poruszają się po drogach, nie martwiąc się o zdrowie ani życie.

< p data-ctag="figure">

Jeśli okaże się, że samolot ma problemy na lotnisku, nie musisz zajmować się naprawami i martwić się o podróż. Linia lotnicza zapewni inny samolot, a wakacje będą kontynuowane z niewielkim opóźnieniem. Awaria samochodu na autostradzie grozi problemami. Naprawy spadną na barki turystów, a to może zakończyć podróż.

W kwestiach bezpieczeństwa samolot ma niewielką przewagę.

2. Szybkość
Jeśli przygotowujesz się do odwiedzenia gorących krajów lub podróży dookoła świata, powinieneś zapomnieć o samochodzie. Samolot ma znaczną przewagę pod względem szybkości i dostępności tras. Wygodnie jest podróżować samochodem na krótkich dystansach. Do najbliższego jeziora lub kilkuset kilometrów. Samolot zostaje zwycięzcą tej kategorii.

3. Komfort

Trudny wybór. Tak, w kabinie często występują niedogodności. Ciasne krzesła sprawiają, że odrętwiały Ci nogi, małe toalety są ciągle zajęte, a jedzenie nie jest urozmaicone. Zakup biletu w klasie biznes pozwoli Ci podróżować z większym komfortem, ale będzie droższy.

Wnętrze samochodu jest niewiele większe, a brak łazienki i mała prędkość poruszania się stwarzają ryzyko podróżować problem. W tej kategorii wygrywa transport lotniczy.

Konkurs dotyczy kilku aspektów, które są ważne w podróży. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że wybór należy do Ciebie. Śmiało szykuj się do drogi, niech podróż będzie bezpieczna i komfortowa. Udanej podróży.

Bilety lotnicze online