Loading icon

Wskazówki dotyczące podróży samolotem w przypadku długich lotów

Wskazówki dotyczące podróży samolotem w przypadku długich lotów

Podróż samolotem może być nieprzyjemnym doświadczeniem, jeśli wystąpią jakiekolwiek niepożądane incydenty. Niezależnie od tego, czy leciałeś wcześniej, czy przygotowujesz się do pierwszego lotu, poniższe wskazówki ułatwią Ci podróż.

Podróże lotnicze są szybsze i bezpieczniejsze. Jeśli lecisz samolotem, pilnuj dokumentów i pieniędzy, zadbaj o ubezpieczenie zdrowotne i zielony certyfikat oraz nie zapomnij kupić zapasowych masek medycznych. Sprawdź przepisy wjazdowe dla kraju, z którego wyjeżdżasz, ponieważ mogą się one zmieniać w zależności od ewolucji pandemii koronawirusa.

Nie zapomnij o paczce gumy mentolowej, która jest bardzo przydatna, jeśli podczas startu i lądowania zachorujesz na chorobę lokomocyjną. Aktywuj wcześniej roaming, sprawdź prognozę pogody w miejscu docelowym, zabierz odpowiednią odzież, ale zostaw w bagażu miejsce na pamiątki. Oczywiście wszyscy o tym wiedzą, ale jest kilka szczegółów, o których nie wszyscy myślą, przygotowując się do podróży samolotem.

Unikaj metalowych klamer i ciężkiej biżuterii

W punktach kontrolnych każdy masywny metalowy przedmiot wpędzić cię w kłopoty. Unikaj pasków z dużymi sprzączkami lub butów z metalowymi detalami, ciężkiej biżuterii, biustonoszy z fiszbinami i metalowych klipsów.

Bagaż podręczny

Kosmetyki i płyny są dozwolone tylko w bagażu podręcznym. Dozwolone są tylko małe butelki, najlepiej specjalnie zaprojektowane do podróży lotniczych, w hermetycznych torbach. Lepiej zabrać ze sobą ubranie na zmianę, przynajmniej komplet, mały ręcznik, grubszy szlafrok i bieliznę. Jeśli zgubisz bagaż podręczny, z przyjemnością będziesz mieć ubranie na zmianę, dopóki go nie odzyskasz.

Data ważności paszportu

Sprawdź z wyprzedzeniem, jak długo ważny jest Twój paszport. W niektórych krajach musi być ważny przez co najmniej kolejne sześć miesięcy po wjeździe. Sprawdź wszystkie wymagania i zasady, które kraj, w którym przebywasz na wakacjach, nakłada na turystów i zadbaj o swoje dokumenty.

Kiedy odprawić bagaż w bagażniku?

Najlepiej jest odprawić się online z domu i odprawić bagaż podręczny po tym, jak większość podróżnych odprawi swój bagaż. W ten sposób Twoje bagaże będą jednymi z ostatnich, które zostaną umieszczone w luku bagażowym, ale w miejscu docelowym będą jednymi z pierwszych, które zostaną rozładowane i szybciej dotrą do karuzeli bagażowej.

Naładuj telefon i laptopa przed wejściem na pokład samolotu

Skorzystaj z gniazdek w poczekalniach i naładuj telefon, tablet lub laptop, zanim zostaniesz wezwany na pokład. Nie wiadomo, jak często będziesz ich używać podczas lotu, dlatego lepiej mieć naładowane akumulatory, zwłaszcza jeśli lot trwa co najmniej trzy do czterech godzin.

Kup wysokiej jakości słuchawki

Nie zapomnij o słuchawkach do telefonu lub tablet, ale kup taki, który blokuje hałas otoczenia. Jeśli chcesz odpocząć w samolocie, a nie słuchać rozmów innych ludzi lub krzyków małych dzieci. Wysokiej jakości słuchawki ochronią Cię przed hałasem zewnętrznym.

Unikaj jedzenia w samolocie

Jeśli wiesz, że masz problemy z żołądkiem i czujesz się źle podczas sadzenia, najlepiej unikać słonych kanapek i masła orzechowego, a także alkoholu, który powoduje wzdęcia. Poproś o wodę, kawę lub lemoniadę – jakikolwiek prosty, orzeźwiający napój, który zapewni Ci nawodnienie. I używaj gumy do żucia, gdy lądujesz, aby złagodzić nieprzyjemne uczucie zawrotów głowy i nudności.

Najlepsze hotele na świecie