Loading icon

Aviofobia jak przezwyciężyć strach przed lataniem

Aerofobia, czyli strach przed lataniem, jest poważnym problemem dla wielu biznesmenów. Doradzamy, jak przezwyciężyć strach przed lataniem.

Sprawdź swoją wiedzę o samolotach

Pierwszym krokiem do pokonania awiofobii jest poszerzenie wiedzy o zasadach działania samolot oraz obowiązujące na pokładzie procedury lotnicze. Innymi słowy, aby przezwyciężyć strach przed lataniem, musisz najpierw sprawdzić wszystkie fakty i mity, które się z nim wiążą.

Nie emocjonuj się katastrofami lotniczymi

Kiedy już dokładnie przestudiowałem dziedzinę transportu lotniczego, powinieneś nauczyć się bardziej racjonalnie podchodzić do katastrof lotniczych. Podróżowanie jakimkolwiek środkiem transportu naraża nas na niebezpieczeństwo. Pamiętaj jednak, że samolot to bardzo sprytna maszyna, budowana przez ludzi dla ludzi. Ignoruj ​​doniesienia o katastrofach lotniczych i nie oglądaj tego typu filmów, nie wierz w każdy szczegół zdarzenia, o którym informują media. W końcu ogromna większość samolotów ląduje bezpiecznie, ale raczej nie usłyszysz o tym w radiu lub telewizji.

Obserwuj samoloty

Jeśli wiedza na temat bezpieczeństwa w samolotach nie spełnia Twojej wyobraźni, zawsze możesz się uczyć zachowanie samolotu na własną rękę. W tym celu wystarczy udać się na lotnisko, do aeroklubu i spokojnie obserwować starty i lądowania samolotów z ziemi.

Relaks podczas lotu

W walce z aerofobią eksperci zalecają stosowanie technik relaksacyjnych. Relaksująca muzyka, ciekawa książka czy krzyżówki skutecznie zmniejszą Twój strach w samolocie. Unikaj kawy – kofeina pobudza nerwy. Nad każdym siedzeniem znajduje się wentylator, dzięki któremu możesz oddychać świeżym powietrzem przez cały lot. W chwilach słabości weź kilka głębokich oddechów brzuchem.

Aerofobię można leczyć tabletkami

Jeśli strach przed lataniem zamienia się w panikę, całkowicie ogarnia twój umysł, powinieneś skonsultować się ze specjalistą. Psycholog przeprowadzi z Tobą rozmowę, na podstawie której ustali, czy przepisać terapię, czy przepisać leki.

Pamiętaj jednak, że terapia lekowa jest ostatecznością. Najpierw spróbuj przezwyciężyć strach przed lataniem w sposób opisany powyżej.

Kup tanie loty online