Loading icon

Złe samopoczucie w samolocie

Chociaż samoloty są uważane za najszybszy sposób podróżowania, nie oznacza to, że jest przyjemny, a dla niektórych osób zamienia się nawet w torturę.

Nie dość, że organizm przez jakiś czas po lotach musi sobie radzić z jetlagiem, to jeszcze aparat przedsionkowy toleruje rozrywkę wyjątkowo negatywnie, a gdy wystąpi siła wyższa, to tylko pogarsza odczucia i sytuację.

Podczas lotu cierpi całe ciało (od układu krążenia po drogi oddechowe) , co może powodować ataki astmy, a nawet obfite siniaki.

Niektóre fizyczne konsekwencje wynikają z problemów psychologicznych związanych z lataniem.

W określonej strefie ryzyka znajdują się osoby z problemami serca, dróg oddechowych, krążenia, cierpiących na choroby przewlekłe i mających poważne obrażenia.

W niektórych przypadkach (jeśli dana osoba nie jest pewna swojego samopoczucia) zaleca się skonsultowanie się z lekarzem i uzyskanie od niego zgody na lot. Oczywiście nie zawsze jest to konieczne, ale jako ubezpieczenie badanie nie będzie zbędne. Może się zdarzyć, że jakaś choroba bardzo się zaostrzy i będzie kategorycznie przeciwwskazana dla osoby latającej odpowiednio, ważne jest, aby wiedzieć o tym wcześniej.

W obawie przed komplikacjami pasażer może zostać usunięty z lotu, ale wszystko zależy od konkretnej firmy i jej stosunku do własnych pasażerów.
Szczególnie nie zaleca się latania osobom, które niedawno przeszły jakiekolwiek interwencje chirurgiczne, ponieważ trudno jest przewidzieć reakcję organizmu.

Poza tym zdecydowanie odradza się latanie kobietom w ciąży (zwłaszcza w późniejszych etapach), bo może dojść nawet do przedwczesnego porodu. Jeśli chodzi o noworodki, można je zabrać tylko samolotem w towarzystwie kompetentnego lekarza.

< p data-ctag="figure">

Ogólnie rzecz biorąc, linia lotnicza jest oczywiście odpowiedzialna za zdrowie pasażerów, ale w zależności od firmy, lotu i kraju niuanse prawne mogą się różnić. W niektórych firmach personel przechodzi specjalne, powszechne szkolenie medyczne, w innych nie jest to zapewnione, więc pasażer będzie musiał samodzielnie radzić sobie z drobnymi problemami ciała. Z uwagi na to ostatnie zdecydowanie zaleca się pasażerom zabranie ze sobą niezbędnych lekarstw, a jeśli są one specyficzne, to należy uzyskać odpowiednią zgodę lekarską na ich przewóz i używanie.

Jeśli chodzi o ważność ubezpieczenia, zazwyczaj nie obejmuje ono lotu, ale tutaj firma przewoźnika jest ponownie odpowiedzialna za pasażerów. Najważniejsze, aby wszystko było udokumentowane bezpośrednio na pokładzie, po czym pasażer będzie musiał otrzymać za to pomoc lub rekompensatę finansową.

Jeśli nie ma nikogo do pomocy, a pasażer jest bardzo chory, następuje awaryjne lądowanie, więc turyści nie mają się czym martwić .

osobno warto zauważając, że przypadków śmiertelnych podczas lotów jest bardzo mało (nawet według światowych statystyk), więc wystarczy, że osoba ma przy sobie niezbędne leki, a poza tym można polegać na linii lotniczej.

Najlepszy sposób kupić tanie loty