Loading icon

Jeszcze kilka miejsc, które warto odwiedzić, lecąc do Francji

Francja to piękny kraj z wieloma wspaniałymi miejscami do odwiedzenia. Ma bogatą historię, dobre wino i jedzenie oraz przyjaznych ludzi. We Francji dostępnych jest również wiele środków transportu, w tym pociągi i samoloty. Zaraz po przyjeździe do Francji dobrze jest wypożyczyć samochód we Francji, aby jak najlepiej poznać kraj. Oto niektóre z najlepszych miejsc, które powinieneś odwiedzić podczas lotu do Francji:

Awinion

Awinion to miasto w Prowansji-Alpach-Lazurowym Wybrzeżu regionie Francji. Znajduje się nad rzeką Rodan i był domem papieży w XIV wieku. Znajduje się tam Pałac Papieży, a także wiele niesamowitych budynków i starej architektury, które sprawiają, że warto odwiedzić to miejsce, jeśli lecisz do Francji! Zapewnij sobie niezapomniane wrażenia, rezerwując wycieczki do Awinionu z profesjonalnymi lokalnymi przewodnikami.

Arles

Arles to najlepsze miejsce w Prowansji i warto je odwiedzić, jeśli chcesz zobaczyć część regionu Camargue. Miasto ma bogatą historię, ale ma też mnóstwo dobrych restauracji i atrakcji. Możesz wybrać się na przejażdżkę łodzią po bagnach lub odwiedzić park archeologiczny, w którym znajduje się ponad 20 000 obiektów ze starożytnej Grecji, Rzymu i Egiptu oraz wiele innych atrakcji!

Bordeaux

Bordeaux to miasto w południowo-zachodniej Francji nad rzeką Garonną. Słynie z wina, ale znana jest również ze swojej historii jako port. Miasto jest zamieszkane od VIII wieku p.n.e., kiedy zostało założone przez Greków z Fokai (dzisiejsza Foça). W 1453 roku Bordeaux stało się częścią Francji po tym, jak Henryk VI przejął kontrolę nad Anglią podczas wojny stuletniej.

  • Możesz odwiedzić Kaplicę Klementynek i podziwiać jej witraże przedstawiające sceny z życia Jezusa;
  • rób zdjęcia Place de la Bourse zaprojektowanego przez francuskiego architekta Gustave'a Eiffla;
  • idź wzdłuż Rue Sainte Catherine, gdzie znajdziesz wiele sklepów z ubraniami i biżuterią;
  • skosztuj pysznych dań w restauracji La Tour de Guet, która serwuje tradycyjne dania kuchni francuskiej przygotowywane z lokalnych składników.

Tuluza

Tuluza jest stolicą regionu Midi-Pyrénées i jednym z najważniejszych miast Francji. Jest tu wiele rzeczy do zrobienia, w tym zwiedzanie muzeów i galerii lub zakupy pamiątek. Jedną z rzeczy, na które zdecydowanie powinieneś znaleźć czas, jest zwiedzanie niektórych zabytków Tuluzy, takich jak bazylika Saint-Sernin czy Canal du Midi (lub jedno i drugie!).

Jeśli interesuje Cię historia lotnictwa, Tuluza jest również doskonałym miejscem do odwiedzenia, ponieważ znajduje się tam lotnisko nazwane na cześć Blériota --pierwsza osoba, która w 1909 roku wykonała udany lot nad kanałem La Manche!

Marsylia

Jeśli planujesz podróż do Francji, rozważ odwiedzenie Marsylia. Marsylia, drugie co do wielkości miasto we Francji, jest również najstarszym miastem we Francji i ma bogatą historię. Jest znany jako „La Belle de Provence”, co można przetłumaczyć jako „Piękna Prowansji”.

Został założony przez Greków około 600 roku pne i stał się ważnym portem handlowym podczas rządów rzymskich. Dziś jest domem dla wielu imigrantów z Afryki Północnej, którzy przybyli do pracy w ruchliwym porcie lub zostali wysiedleni w wyniku wojen w Algierii i Maroku – największa populacja muzułmańska w jakimkolwiek europejskim mieście poza Londynem (około 40%). Społeczność żydowska była tam również od czasów rzymskich; obecnie istnieje około 10 synagog obsługujących około 15 000 Żydów mieszkających w samej Marsylii (nie licząc tych mieszkających w pobliżu).

Strasburg — Alzacja-Lotaryngia

Strasburg jest stolicą Alzacji i Lotaryngii i leży nad Renem. Jest głównym miastem europejskim od XIV wieku i było kiedyś częścią Niemiec, aż po II wojnie światowej, kiedy to stało się częścią Francji. W mieście znajduje się piękna gotycka katedra Notre Dame de Strasbourg, której początki sięgają 1220 r.!

Lyon

Lyon jest trzecim co do wielkości miastem we Francji, liczącym ponad 1,5 miliona mieszkańców. Znajduje się w dolinie Rodanu, która słynie z produkcji wina i została nazwana „stolicą gastronomii”. Miasto oferuje wiele muzeów i galerii sztuki, a także liczne imprezy kulturalne przez cały rok. Lyon służy również jako ważny ośrodek handlowy i przemysłowy; jest siedzibą drugiej co do wielkości francuskiej giełdy papierów wartościowych po paryskiej Bourse de Paris (giełdzie paryskiej).

Francja to wspaniały kraj do odwiedzenia!

Francja ma wiele pięknych miast i wiosek, które możesz zwiedzić. Kraj ma bogatą historię, a ludzie żyli tam od epoki kamienia łupanego. Francja ma również zróżnicowany krajobraz, w tym góry, lasy i plaże wzdłuż wybrzeża.

Istnieje wiele różnych kultur Francja też;

  • obejmują one ludy germańskie, które osiedliły się w dzisiejszej Alzacji i Lotaryngii (region graniczący z Niemcami) w V wieku naszej ery;
  • Celtowie, którzy wyemigrowali na południe z Wielkiej Brytanii w epoce żelaza (III-I wiek pne);
  • Rzymianie, którzy podbili Galię do 52 roku pne;
  • Frankowie, którzy najechali Galię z Germanii w późnej starożytności (V wne). Kuchnia francuska odzwierciedla długą historię zagranicznych podbojów, a także rodzime praktyki:
  • na przykład łączy śródziemnomorskie techniki gotowania z lokalnymi składnikami, takimi jak masło zamiast oliwy z oliwek lub ryba zamiast mięsa w piątki w okresie Wielkiego Postu, kiedy Katolicy poszczą od jedzenia produktów mięsnych w każdy piątek aż do poranka w Niedzielę Wielkanocną, kiedy Jezus Chrystus zmartwychwstał po ukrzyżowaniu przez Poncjusza Piłata dwa dni wcześniej (25 marca).

Francja jest wspaniałym krajem do odwiedzić, a jest tak wiele miejsc, do których możesz się udać, kiedy tam jesteś! Jeśli chcesz zobaczyć najpiękniejszą architekturę na świecie lub poznać lokalną kulturę, te miasta mają wszystko.