Loading icon

Co zabrać ze sobą w bagażu podręcznym dla tych, którzy latają na wakacje samolotem

Co zabrać ze sobą w bagażu podręcznym dla tych, którzy latają na wakacje samolotem

Podróżowanie to jedna z najprzyjemniejszych i najciekawszych form spędzania wolnego czasu. Oczywiście każdy chce to wydać, jeśli to możliwe, przy minimalnym nakładzie czasu, siły fizycznej i psychicznej. Dlatego zdecydowana większość podróżnych woli dotrzeć do celu samolotem. Jest wygodny i stosunkowo ekonomiczny.

Jednak ten rodzaj ruchu ma znaczną wadę. Faktem jest, że obecnie wiele linii lotniczych wprowadziło ograniczenia nie tylko dotyczące wagi deklarowanego bagażu, ale także wymiarów i wagi bagażu podręcznego. Ponadto w niektórych cenach bagaż jest dość drogi i wątpliwej przyjemności - utrata, uszkodzenie, długie oczekiwanie na dostawę nie wpływają na dobry nastrój wczasowiczów.

Okazuje się, że uchronienie się przed takimi problemami i zwiększenie pozytywów z wakacji jest całkiem proste!

Doświadczeni podróżnicy na własnym przykładzie udowodnili, że na wakacje można latać tylko z bagażem podręcznym, nawet przy bardzo surowych ograniczeniach dotyczących jego wagi i objętości. Korzyści są oczywiste - podróżni oszczędzają pieniądze na opłaceniu bagażu i czasie oczekiwania na jego odbiór.

Teraz zastanówmy się, co powinno znajdować się w bagażu podręcznym urlopowicza, aby nic nie mogło przyćmić jego wakacji.

Miłym bonusem jest to, że w przepisach wielu linii lotniczych przewóz sprzętu foto i wideo, a także laptopów i tabletów nie jest dodatkowym bagażem podręcznym. Ponadto każdy podróżnik ma prawo zabrać ze sobą kurtkę lub kamizelkę nawet do najgorętszego kraju na świecie. I mają kieszenie... Dodatkowo kurtkę można zdjąć w samolocie, złożyć i bezpiecznie o niej zapomnieć do końca wakacji.

Więc, co pozostaje do umieszczenia w bagażu podręcznym?

Odzież i bielizna. Możesz ograniczyć się do trzech lub czterech zestawów. Prawie wszystkie hotele, a nawet w sektorze prywatnym, oferują usługi pralnicze lub możliwość samodzielnego prania.

Buty. Jedna para dla siebie, jedna na plażę, jedna na dyskotekę. Jeśli nie ma ochoty go odwiedzać, dobrym zamiennikiem będzie ciekawa książka.
Akcesoria pływackie. Gogle i kapcie ochronne nie zajmą dużo miejsca, a zawsze możesz wypożyczyć płetwy i nurkować.

Przybory toaletowe i ręczniki. Z reguły są one zawsze dostępne bezpłatnie w hotelach.

Torba kosmetyczna i apteczka. Ulubione kremy, szczoteczka do zębów, maszynka do golenia i niezbędne lekarstwa oczywiście zawsze powinny być pod ręką. Ale nawet one zmieszczą się w kompaktowym plecaku.

Niezwykle ważne będzie zwrócenie uwagi na dwie kategorie: przedmioty do przekłuwania i cięcia oraz płyny o objętości powyżej 100 ml. Najprawdopodobniej nawet scyzoryk nie zostanie wpuszczony na pokład samolotu, a najdroższe perfumy będą musiały zostać pozostawione na posterunku kontrolnym, jeśli zostaną umieszczone w dużej butelce. Wyjątkiem są towary zakupione w wolności od cła.

Jak się okazało, do kabiny samolotu możesz zabrać ze sobą sporo rzeczy. Nie obciążą odpoczynku, swobody poruszania się i oszczędzą Ci czasu i pieniędzy.

Najważniejsze! Przed wyjazdem musisz sprawdzić dostępność dokumentów, biletów, voucherów i pieniędzy. Ruszajmy w drogę!