Loading icon

Trochę o tureckiej mentalności i gestach

Trochę o tureckiej mentalności i gestach

Turcja jest jednym z najbardziej tolerancyjnych krajów na świecie. Co zaskakujące, w Turcji miejscowi przywiązują dużą wagę do ogólnie przyjętych w tym kraju zasad etykiety. Należy pamiętać, że jest to kraj muzułmański, a jego ludność jest religijna. Ponadto im dalej od kurortów i megamiast, tym surowsze są obyczaje.

Zasadniczo tureccy mieszkańcy są przepełnieni uprzejmością, uprzejmością i uprzejmością. Turków cechuje otwartość. Ale są tak samo impulsywni jak my, Rosjanie. Turcy są samokrytyczni, ale nie znoszą krytyki ze strony obcokrajowców, zwłaszcza jeśli chodzi o pierwszego prezydenta republiki Kemala Atatürka. Patriotyzm Turków jest jasno wyrażony: flaga narodowa powiewa na prawie każdym balkonie, a hymn narodowy jest nawet na dyskotekach.

Zachowaj ostrożność podczas używania gestów. Oprócz tych gestów, które u nas oznaczają „tak” lub „nie”, używane są tutaj również inne. Na przykład, jeśli po prostu powiesz „dziękuję” na propozycję czegoś, oznacza to odmowę. Jeśli więc chcesz przyjąć ofertę, powiedz „proszę”. Nawiasem mówiąc, klikanie językiem jest również odmową. A jeśli jednocześnie głowa zostanie odrzucona, oznacza to niezadowolenie lub dezaprobatę.

Pamiętaj: nie możesz tutaj pokazać „super”, „dobre” - podniesiony kciuk jest obraźliwy. Ten gest jest używany przez dziewczyny o łatwych cnotach i dosłownie oznacza zaproszenie do seksu. Nasza „figa” czy „figa” nie ma zbyt dobrego znaczenia – tak samo jak pokazywanie środkowego palca. Ale gest „OK”, pierścień, kciuk i palec wskazujący, mogą być odbierane jako wskazówka Twojej niekonwencjonalnej orientacji. Jeśli się nad tym zastanowić, w Turcji dużo robi się „nie po rosyjsku”.

Na przykład siadając do jedzenia, dwa razy życzą smacznego - przed i po posiłkach. Na swój sposób mówią o wieku: nie podają pełnej liczby lat, ale ile lat minęło. To według naszych pomysłów rok więcej. A kobiety mogą nawet zaokrąglać swój wiek w tym czy innym kierunku przez kilka lat.

< p data-ctag="figure">

Dlatego, aby uniknąć nieporozumień, dowiedz się więcej o nowoczesnych tradycjach i obyczajach mieszkańców Turcji, chociaż należy to zrobić, jadąc do innego kraju, aby nie dostać w bałagan.

To prawda, że ​​dziś zwyczaje i obyczaje w dużych miastach Turcji są prawie takie same jak w innych częściach Europy, a stare tradycje rodzinne i wpływ islamu są wciąż wystarczająco silne tylko na wsiach tego kraju.

Loty do Turcji