Loading icon

Wakacje na wyspie Zakynthos

Wakacje na wyspie Zakynthos

Na greckiej wyspie Zakynthos znajdują się górskie klasztory, wioski i żyzne doliny. Dzięki nim powstaje cudowna atmosfera do relaksu i odprężenia. Ta wyspa pokryta jest zielenią lasów. Graniczy z jasnym białym blaskiem skał znajdujących się na brzegu. Niesamowite jaskinie i groty, w których można pływać małymi łódkami, piękne zatoczki, najczystszy piasek, przejrzysta błękitna woda morska i duże żółwie morskie caretta-caretta - to wszystko jest na tej wyspie. Na samej północy Zakynthos znajdują się niesamowite Błękitne Jaskinie.

Zostali wyrzuceni ze skał przez fale. W tych grotach każdy przedmiot wpuszczony do wody nabiera jasnoniebieskiego koloru. Kolor wody w jaskiniach może zmieniać się od jasnoniebieskiego do błękitnego i od szmaragdowego do jasnozielonego. Unikalna biała zatoka Navagio stała się znakiem rozpoznawczym tej greckiej wyspy.

Na wyspie Zakynthos klasyczne tawerny zlokalizowane w Vasilikos i Bohali są bardzo popularne. Ponadto pyszną świeżą rybę można skosztować na lunch w Porto Roma lub Keri. W górskiej wiosce turyści otrzymają domową kuchnię i lokalne wino.

Miłośnicy kuchni greckiej otrzymają moussaka , stifado lub pastizo. Turyści mogą również spróbować kuchni brytyjskiej, chińskiej czy włoskiej. Wyspa Zakynthos ma wszelkie warunki do rozrywki i rekreacji. Istnieje wiele dyskotek i barów, które są otwarte do wschodu słońca. Jeśli lubisz wakacje na plaży, docenisz piękne białe plaże.

Zakintos jest idealnym miejscem do uprawiania windsurfingu, a hotele na wyspie są gotowe zaoferować wczasowiczom cały niezbędny sprzęt do uprawiania tego sportu. Ponadto istnieje wiele wspaniałych możliwości relaksu z dziećmi i szeroka gama rozrywek, od nurkowania po narty wodne i skoki spadochronowe nad zatoką.

Na wyspie Zakynthos można kupić lokalną biżuterię, perfumy, kosmetyki, ręcznie robione mydło , żywica pamiątkowa i oliwa z oliwek. Lotnisko Zakynthos znajduje się cztery kilometry od stolicy wyspy o tej samej nazwie. Istnieje codzienne połączenie lotnicze między Zakynthos a stolicą Grecji. Przed podróżą powinieneś dowiedzieć się, czy jest bezpośredni lot z Twojego miasta na Zakynthos, w przeciwnym razie będziesz zmuszony przesiąść się w Atenach. Ponadto na wyspę Zakynthos można dotrzeć promem z greckiego portu Killena.

Najlepszy sposób na kupowanie tanich lotów