Loading icon

Parki Katalonii. Parc Sama — zwiedzanie królewskich pawi

Parki Katalonii. Parc Sama — zwiedzanie królewskich pawi

W słoneczny sobotni poranek wybraliśmy się, by odwiedzić jedno z naszych ulubionych miejsc spacerowych, zwane zielonym cudem Costa Dorada — Park Sama.

Czternaście hektarów niesamowitych widoków i smaków z elegancką rezydencją w stylu kolonialnym! Dla tych, którzy spędzają wakacje w naszej okolicy, park jest koniecznością.

Ten cud znajduje się niedaleko słynnych miejsc turystycznych. Sześć kilometrów od Cambrils, pięć - od malowniczego miasteczka Montbrio del Camp. Salou jest również w pobliżu.

Założycielem parku jest Don Salvador Sama, markiz Mariano, który mieszkał na Kubie długi czas. To właśnie krajobrazy wyspiarskie zainspirowały go do stworzenia Kuby w miniaturze na swojej ojczystej ziemi w 1881 roku.

Do uporządkowania terytorium markiz przyciągnął José Mestre, który zasłynął ze swoich dzieł w sprawie utworzenia Parku Cytadela w Barcelonie (Parque de la Ciudadela), a także Antoni Gaudi (pomógł w stworzeniu Corner Tower).

W czasie wojny secesyjnej park uległ znacznemu zniszczeniu, przede wszystkim trafił do budynku pałacowego . Zwierzęta również cierpiały z powodu ludzkiej arbitralności. Dzięki staraniom władz lokalnych park został ostatecznie odrestaurowany, ale zoo nie zostało odrestaurowane.

A z dawnej świetności przedstawicieli fauny, teraz są woliery z bażantami, papugi i lamy.

Królewskie pawie swobodnie wędrują po zacienionych alejkach, spokojne żółwie pływają w głębinach jeziora. Szczególną uwagę przyciąga jezioro i wodospad. Na jeziorze znajdują się trzy wysepki połączone mostami.

Na centralnej wyspie znajduje się niewielka góra, zbudowana z bruku, tworząca jaskinię z okno wykuszowe. Górę wieńczy taras widokowy w formie altany, z której otwiera się iście królewski widok na otaczający splendor.

Jednym z dominujących miejsc w parku jest fontanna wykonana z muszli królowa mięczaków - gigantyczna tridacna.

Apoteozą naszego rodzinnego spaceru było małe pole lawendy położone obok centralnej alei.< br>

Mając znacznie skromniejszy rozmiar, w porównaniu ze słynnymi polami Prowansji, całkowicie zahipnotyzował nam spokój delikatnych krzewów bzu i brzęczenie pracowitych pszczół.

Najlepsze stawki za wynajem samochodu w Barcelonie