Loading icon

Dünyanın en modern havalimanları

Dünya çapındaki havaalanları her zamankinden daha gelişmiş durumda. Yeni teknolojilerle birçok havalimanı ikonik tasarımlarını korurken daha verimli ve kullanıcı dostu hale geliyor. İşte dünyanın en modern havalimanlarından bazılarının listesi:

Incheon Uluslararası Havaalanı

Incheon Uluslararası Havaalanı, Güney Kore, Incheon'da yer almaktadır. Seul ve tüm Güney Kore'ye hizmet veren ana uluslararası havalimanıdır. Incheon Uluslararası Havalimanı, 747'ler ve A380'ler dahil olmak üzere büyük uçakları barındırabilen üç piste sahiptir ve bu da onu Asya'da bu kapasiteye sahip iki havalimanından biri yapar (diğeri Hong Kong'dur). Havaalanı aynı zamanda Korean Air ve Asiana Airlines için bir aktarma merkezi olarak hizmet vermektedir.

< p data-ctag="figure">

Kansai Uluslararası Havaalanı, Japonya

Kansai Uluslararası Havaalanı, Osaka'da yer almaktadır. Japonya. Dünyanın en verimli havaalanlarından biridir ve gezinmeyi kolaylaştıran benzersiz bir yerleşim planına sahiptir. Havalimanında 5 pist, 3 terminal (iç hat uçuşları için Terminal 1; dış hat uçuşları için Terminal 2; düşük maliyetli havayolları için Terminal 3), 6 yolcu salonu (A'dan F'ye Yolcu Salonları) ve 8 kapalı otopark bulunmaktadır. Kansai Uluslararası Havaalanı, 1994 yılında, Osaka şehir merkezinden kıyıya yakın yapay bir ada üzerine inşa edildikten sonra, sığ deniz alanlarını yakındaki nehirlerden taranan kumla doldurarak kapılarını açtı. Kobe Şehir Limanı'ndan feribot veya su taksisi hizmeti dışında Japonya anakarasına doğrudan erişimi olmayan bir ada havalimanı olarak KIX, Osaka vilayetine giden ve buradan çıkan tüm uluslararası uçuşların yanı sıra batı Japonya'daki bazı iç hat uçuşlarını gerçekleştirmektedir.

Hamad Uluslararası Havaalanı, Doha, Katar

Katar'ın en büyük havaalanı olan Hamad Uluslararası Havaalanı (HIA), Qatar Airways'in ana merkezi ve dünyanın en işlek havalimanlarından biridir. Dünya. Doha'nın hemen dışında yer alan havalimanı, 2011'den beri Skytrax tarafından "Dünyanın En İyi Havalimanı" seçilmiştir. Havalimanı 694 kilometrekarelik (268 mil kare) bir alanı kaplamaktadır ve şu anda dünyanın ilk üç havalimanından biri olma planının bir parçası olarak önemli ölçüde genişlemektedir. havalimanları 2022'ye kadar. ancak, Terminal 1 ve 2'de devam eden inşaat projelerinin neden olduğu sınırlı alan nedeniyle şu anda yalnızca 22 stant kullanımda.

Hollanda Amsterdam Schiphol Havaalanı

Havalimanı Avrupa'nın en işlek beşinci, Avrupa'nın ikinci ve uluslararası yolcular için üçüncü büyük havalimanıdır. Aynı zamanda yolcu trafiğine göre dünyanın en yoğun 14. havalimanıdır. Havalimanının tarihi, askeri hava sahası olarak kurulduğu 1916 yılına kadar uzanıyor. 1956'da ülkenin ana uluslararası hava trafiği merkezi haline geldi. Schiphol Havalimanı, KLM, Delta Air Lines ve Air France dahil olmak üzere birçok havayolu şirketine ev sahipliği yapıyor. Ayrıca, Transavia Airlines ve EasyJet gibi birkaç düşük maliyetli taşıyıcı için birincil merkez olarak hizmet vermektedir.

Hartsfield-Jackson Atlanta Uluslararası Havaalanı

Atlanta, 2018 tahmini nüfusu 486.725 ile ABD'nin Georgia eyaletinin başkenti ve en kalabalık şehridir. Atlanta aynı zamanda 6 milyondan fazla nüfusu olan ve Georgia ve Alabama'daki birçok ilçeye yayılan Atlanta metropol bölgesinin kültürel ve ekonomik merkezidir.

Kuala Lumpur Uluslararası Havaalanı

Kuala Lumpur Uluslararası Havalimanı (KLIA), Malezya'daki ana uluslararası havalimanıdır. Selangor, Sepang Bölgesi'nde, Kuala Lumpur şehir merkezinin yaklaşık 23 km güneyinde yer alır ve Malezya Havayolları için iki aktarma merkezinden biri olarak hizmet verir. Aynı zamanda uluslararası yolcu trafiğine göre Atlanta Uluslararası Havalimanı'ndan sonra dünyanın en yoğun ikinci havalimanıdır; bu, dünyadaki diğer tüm havalimanlarından daha fazla uluslararası yolcuya sahip olduğu anlamına gelir.* Subang Jaya'da kapasite sınırlarına ulaşan Kuala Lumpur Uluslararası Havalimanı'nın yerine inşa edilmiştir. Yeni havaalanı Kenzo Tange Associates tarafından tasarlandı ve Kumagai Gumi Ortak Girişimi tarafından inşa edildi.

Hong Kong Uluslararası Havaalanı

Eğer dünyanın en iyi havalimanı deneyimini arıyorsanız, Hong Kong Uluslararası Havalimanı'ndan başkasına bakmayın. Bu havaalanı, gezginler tarafından dünyanın en iyi hizmet, alışveriş, yemek ve dinlenme salonlarına sahip olarak oylanmıştır. Ayrıca, terminallerinde iyi çalışan ücretsiz Wi-Fi sunar - ve bu sabah benim yaptığım gibi (üç saat boyunca) Gate 10A yakınındaki o banklardan birinde uçuşunuzu beklemek zorunda kalırsanız, saklayabileceğiniz çok sayıda şarj istasyonu vardır. beklerken telefonunuzun pili canlı!

Güvenliği hızlı bir şekilde geçmek konusunda sizi en çok endişelendiren şey park etmekse, HKIA bunu da kapsıyor: Garajları, hafta sonları çalışma saatleri gece yarısı sona ermeden önce asla dolmayacak kadar geniştir; artı vale hizmetleri var, yani sizin arabanız varmadan önce bir başkası arabalarıyla tüm bu yerleri doldursa bile (ki bu asla olmaz çünkü herkes bu havaalanının ne kadar harika olduğunu bilir!) gidiyorlar!

Umarız dünyanın en modern havalimanları listemizi beğenmişsinizdir. Daha pek çok seçenek olduğunu biliyoruz ve bunları aşağıdaki yorumlar bölümünde bizimle paylaşmanızı çok isteriz!

Çevrimiçi uçak biletleri

p>