Loading icon

Aeromexico, Meksika'nın bayrak taşıyıcı havayolu şirketidir.

Aeromexico, Meksika'da ve diğer ülkelerde hava taşımacılığı hizmetleri sağlayan özel bir şirkettir. Havayolu, 15 Ağustos 1964'te bir grup Meksikalı girişimci tarafından kuruldu. Ocak 2019 itibarıyla ayrıca Meksika ve Amerika Birleşik Devletleri'nde 58 noktaya uçuş gerçekleştirmektedir. Merkezi Mexico City'dedir.

Aeromexico, Meksika'nın bayrak taşıyıcı havayolu şirketidir

Aeromexico, Meksika'nın bayrak taşıyıcı havayolu şirketidir Meksika. 1964 yılında kurulan bu özel şirket, Meksika'dan gelen diğer tüm havayollarından daha fazla varış noktasına sahiptir. Havayolu, 15 Ağustos 1964'te bir grup Meksikalı girişimci tarafından kuruldu.

Aeromexico, 15 Ağustos 1964'te bir grup Meksikalı girişimci tarafından kuruldu. Şu anda Meksika'nın bayrak taşıyıcı havayolu şirketidir ve Mexico City'deki Benito Juarez Uluslararası Havaalanı, Monterrey'deki General Mariano Escobedo Uluslararası Havaalanı, Nuevo León ve Tijuana'daki Francisco Sarabia Uluslararası Havaalanı'nda merkezleri vardır. Ana rakibi, 2008 yılında Grupo Aeroméxico SAB de CV (Grupo Aeromexico) tarafından kurulan Interjet'tir.

Aeromexico'nun genel merkezi Domingo Miranda 1-3 Colonia del Valle Delegación Cuauhtemoc 06500 Ciudad de México CP1420MX

As adresinde bulunmaktadır. Ocak 2019 itibarıyla ayrıca Meksika ve Amerika Birleşik Devletleri'nde 58 noktaya uçuş gerçekleştirmektedir

Ocak 2019 itibarıyla ayrıca Meksika ve Amerika Birleşik Devletleri'nde 58 noktaya uçuş gerçekleştirmektedir. Birleşik Devletler. Aeromexico'nun rota ağı Latin Amerika ve Kuzey Amerika'ya odaklanmaktadır. Dünya Savaşı sırasında, Mexico City'den Guadalajara'ya hava hizmetleri başlatmak için kendi kişisel uçaklarını kullanan Ernesto Baeza Garcia ve diğer dokuz yatırımcı tarafından Compania Mexicana de Aviacion (CMA) olarak kuruldu. 1946'da Meksika içinde yurt içinde uçmaya başladı; uluslararası uçuşlar eklendikten kısa bir süre sonra.

1988'de CMA, Başkan Carlos Salinas de Gortari tarafından özelleştirildi; ancak, Grupo Aeromexico SAB de CV'nin bir parçası olduğu 1994 yılına kadar devlete ait bir kuruluş olarak faaliyet göstermeye devam etti. 17 Mayıs 1994'te Grupo Aeromexico SAB, CMA hissedarlarından %100 mülkiyet hissesi satın aldı.


Merkezi Mexico City'dedir

Aeromexico'nun merkez ofisi Mexico City'de, Torre Aeromexico binasında bulunuyor. Şirketin genel merkezi Mexico City'nin Bosque de Chapultepec bölgesinde, Chapultepec Ormanı yakınında ve Polanco'nun yakınında bulunuyor.

Aeromexico, Meksika'dan gelen diğer tüm havayollarından daha fazla noktaya hizmet sunuyor

Aeromexico, Meksika'dan gelen diğer tüm havayollarından daha fazla noktaya hizmet sunuyor. Meksika'nın bayrak taşıyıcı havayolu şirketidir ve merkezi Mexico City'dedir.

Bunun nedeni, Aeromexico'nun hem Kuzey Amerika hem de Avrupa'dan dünya çapında 100'den fazla varış noktasına uçmasıdır. Buna ek olarak Aeromexico, Delta Airlines (Aeromexico'da %49 hisseye sahip) ile ortaklığı aracılığıyla Kuzey Amerika ve Latin Amerika arasında haftalık 1.500'den fazla uçuş sunuyor.

Havayolu, adını uçak logolarından birine de ilham veren Hava ve Su Tanrıçası'ndan almıştır

Havayolu, adını uçak logolarından birine de ilham veren Hava ve Su Tanrıçası'ndan almıştır. Tanrıça ayrıca rüzgar, yağmur ve bulutların tanrıçası olarak da bilinir. Logo, Mexico City'deki bir tanrıça heykelinden esinlenmiştir. İçinde elinde bir yılan tutarken başına tünemiş bir kuş var.

Aeromexico, Meksika'ya ve diğer ülkelere hava taşımacılığı hizmetleri sağlayan özel bir şirkettir

Aeromexico, Meksika ve diğer ülkelere hava taşımacılığı hizmetleri sağlayan özel bir şirkettir. Aeromexico, 15 Ağustos 1964'te Aeronaves de Mexico (Aeronaves) adıyla kuruldu. 1990'da Grupo Acosta'nın bir yan kuruluşu oldu ve adı Aeromar Airlines S.A. olarak değiştirildi, ancak 1997'de Grupo Acosta'nın hisselerini 1990'dan önce havayolunun sahibi olan Garza Lopez ailesine geri satmasıyla orijinal ismine geri döndü. 

Bugün, şirket şu anki adı altında faaliyet gösteriyor ve Meksika'daki çoğu büyük havalimanlarının yanı sıra Los Angeles Uluslararası Havaalanı (LAX), New York John F Kennedy Uluslararası Havaalanı (JFK), Washington Dulles Uluslararası Havaalanı (IAD) gibi çeşitli uluslararası noktalarda genişledi.

Aeromexico, Meksika'nın bayrak taşıyıcı havayolu şirketidir. Havayolu, 15 Ağustos 1964'te bir grup Meksikalı girişimci tarafından kuruldu. Ocak 2019 itibarıyla ayrıca Meksika ve Amerika Birleşik Devletleri'nde 58 noktaya uçuş gerçekleştirmektedir. Merkezi Mexico City'de bulunmaktadır. Aeromexico, Meksika'dan gelen diğer tüm havayollarından daha fazla noktaya hizmet sunuyor. Havayolu, adını uçak logolarından birine de ilham veren Hava ve Su Tanrıçası'ndan almıştır.

Biletleri çevrimiçi

satın alma