Loading icon

Uzun Uçuşlar için Uçak Seyahat İpuçları

Uzun Uçuşlar için Uçak Seyahat İpuçları

Herhangi bir istenmeyen olay meydana gelirse, hava yolculuğu hoş olmayan bir deneyim olabilir. İster daha önce uçmuş olun, ister ilk uçuşunuza hazırlanıyor olun, aşağıdaki ipuçları yolculuğunuzu kolaylaştıracaktır.

Uçak yolculuğu daha hızlı ve daha güvenli. Uçuyorsanız, belgelerinizi ve paranızı takip edin, sağlık sigortası ve yeşil sertifikaya dikkat edin ve yedek tıbbi maske almayı unutmayın. Koronavirüs pandemisinin gelişimine bağlı olarak değişebileceğinden, ayrıldığınız ülkenin giriş düzenlemelerini kontrol edin.

Bir paket mentol sakızı unutmayın, kalkış ve iniş sırasında hareket hastası olursanız çok faydalıdır. Dolaşımı önceden etkinleştirin, varış noktanızdaki hava durumunu kontrol edin, uygun giysiler getirin, ancak hediyelik eşyalar için bagajınızda yer bırakın. Elbette bunu herkes biliyor ama uçak yolculuğuna hazırlanırken hepinizin düşünmediği birkaç ayrıntı var.

Metal tokalardan ve ağır takılardan kaçının

Kontrol noktalarında, herhangi bir büyük metal nesne başını belaya sokmak Büyük tokalı kemerlerden veya metal detaylı ayakkabılardan, ağır takılardan, balina kemiği sütyenlerinden ve metal klipslerden kaçının.

El bagajı

Kozmetik ve sıvılara yalnızca el bagajında ​​izin verilir. Sadece hava geçirmez torbalarda, tercihen hava yolculuğu için özel olarak tasarlanmış küçük şişelere izin verilir. Yanınızda bir yedek kıyafet, en azından tam bir takım, küçük bir havlu, daha kalın bir bornoz ve iç çamaşırı getirmek daha iyidir. El bagajınız kaybolursa, geri alana kadar üzerinizde değişiklik yapmaktan mutluluk duyacaksınız.

Pasaportun son kullanma tarihi

Pasaportunuzun ne kadar süreyle geçerli olduğunu önceden kontrol edin. Bazı ülkelerde, girişten sonra en az altı ay daha geçerli olmalıdır. Tatil yaptığınız ülkenin turistlere getirdiği tüm gereklilikleri ve kuralları kontrol edin ve belgelerinizle ilgilenin.

Bagaj bölmesindeki bagajları ne zaman teslim etmelisiniz?

Çoğu gezgin bagajlarını kontrol ettikten sonra, evden çevrimiçi olarak check-in yapmak ve el bagajınızı kontrol etmek en iyisidir. Bu sayede çantalarınız ambara en son konulanlar arasında olacak, ancak varış noktasında ilk boşaltılanlardan biri olacak ve bagaj bandına daha hızlı ulaşacak.

Telefonunuzu ve dizüstü bilgisayarınızı şarj edin uçağa binmeden önce

Salonlardaki prizleri kullanın ve uçağa çağrılmadan önce telefonunuzu, tabletinizi veya dizüstü bilgisayarınızı şarj edin. Bunları uçuş sırasında ne sıklıkla kullanacağınız bilinmiyor, bu nedenle özellikle uçuş en az üç ila dört saat sürüyorsa pilleri şarj etmek daha iyidir.

Kaliteli kulaklık satın alın

Telefonunuz için kulaklık almayı unutmayın veya tablet, ancak ortam gürültüsünü engelleyen bir tane satın alın. Uçakta dinlenmek ve başkalarının konuşmalarını veya küçük çocukların çığlıklarını dinlemek istemiyorsanız. Yüksek kaliteli kulaklıklar sizi dış gürültüden koruyacaktır.

Uçak yemeklerinden kaçının

Mide problemleriniz olduğunu biliyorsanız ve ekim yaparken mideniz bulanıyorsa, şişkinliğe neden olan alkolün yanı sıra tuzlu sandviçlerden ve fıstık ezmesinden de uzak durmak en iyisidir. Su, kahve veya limonata isteyin - susuz kalmamanız için herhangi bir basit, ferahlatıcı içecek. Rahatsız edici baş dönmesi ve mide bulantısı hissini hafifletmek için yere indiğinizde sakız kullanın.

Dünyanın en iyi otelleri