Loading icon

Türk zihniyeti ve jestleri hakkında biraz

Türk zihniyeti ve jestleri hakkında biraz

Türkiye dünyanın en hoşgörülü ülkelerinden biridir. Şaşırtıcı bir şekilde, Türkiye'de yerel halk, bu ülkede genel olarak kabul edilen görgü kurallarına büyük önem veriyor. Unutulmamalıdır ki burası Müslüman bir ülke ve nüfusunun dindar olduğu. Ayrıca, tatil beldelerinden ve mega şehirlerden ne kadar uzak olursa, ahlak da o kadar katı olur.

Temelde Türk sakinleri nezaket, nezaket ve nezaketle doludur. Türkler açıklık ile karakterize edilir. Ama onlar da biz Ruslar kadar dürtüseller. Türkler öz eleştiricidir, ancak yabancılardan gelen eleştirilere, özellikle de Cumhuriyetin ilk cumhurbaşkanı Kemal Atatürk söz konusu olduğunda, tahammül edemezler. Türklerin vatanseverliği açıkça ifade ediliyor: neredeyse her balkonda ulusal bayrak dalgalanıyor ve İstiklal Marşı diskolarda bile var.

Hareketleri kullanırken dikkatli olun. Bizde “evet” veya “hayır” anlamına gelen bu jestlerin yanı sıra burada başkaları da kullanılıyor. Örneğin, bir teklife basitçe "teşekkür ederim" derseniz, bu reddetme anlamına gelir. Bu yüzden teklifi kabul etmek istiyorsanız "lütfen" deyin. Bu arada, dilinizi tıklamak da bir reddetmedir. Ve aynı zamanda kafa geriye atılırsa, bu memnuniyetsizliği veya onaylamamayı ifade eder.

Unutmayın: burada "süper", "iyi" gösteremezsiniz - kaldırılmış bir başparmak aşağılayıcıdır. Bu jest, kolay erdemli kızlar tarafından kullanılır ve kelimenin tam anlamıyla sekse davet anlamına gelir. "İncir" veya "incir" in çok iyi bir anlamı yoktur - orta parmağı göstermekle aynı. Ancak “Tamam” hareketi, yüzük, başparmak ve işaret parmağı, alışılmadık yöneliminizin bir ipucu olarak algılanabilir. Düşünürseniz, Türkiye'de “Rusça değil” çok şey yapılıyor.

Örneğin, yemek yemek için otururken iki kez afiyet olsun isterler - yemeklerden önce ve sonra. Kendi yollarıyla, yaştan bahsediyorlar: tam yıl sayısını değil, kaç yıl geçtiğini söylüyorlar. Yani, fikirlerimize göre bir yıl daha. Hatta kadınlar birkaç yıl boyunca yaşlarını şu veya bu yönde yuvarlayabilir.

< p data-ctag="figure">

Bu nedenle, yanlış anlamaları önlemek için, Türkiye'de yaşayanların modern gelenek ve görenekleri hakkında daha fazla bilgi edinin, ancak bunun başka bir ülkeye giderken yapılması gerekir. karmakarışık.

Doğru, bugün Türkiye'nin büyük şehirlerindeki gelenek ve görenekler Avrupa'nın başka yerleriyle neredeyse aynı ve eski aile gelenekleri yalnızca ülkenin kırsal kesimlerinde var ve İslam'ın etkisi hala yeterince güçlü.

Türkiye'ye Uçuşlar