Loading icon

Amazon Dünyası

Amazon Dünyası

Amazon ormanlarında flora ve faunadan oluşan şaşırtıcı ve gizemli bir dünya açılıyor. Altı buçuk milyon kilometrekarelik bir alana yayılan ve dokuz ülkeyi kapsayan Amazon vadileri, bazıları henüz keşfedilmemiş en nadir böcek, bitki ve hayvan türlerini temsil ediyor.

Amazon'un vahşi ormanlarında bilim adamları çok çeşitli flora ve fauna keşfettiler . Hayvanlar, kuşlar, böcekler ve sürüngenler, yerden ağaçların tepelerine kadar olan boşlukta yaşar. Amazon faunasının en eşsiz temsilcilerinden biri tembel hayvandır.

Alışılmadık bir şekilde, tembel hayvan tamamen çaresizdir. yer. Zamanının çoğunu ağaçlara asılarak geçirir. Ama suda mükemmel bir yüzücüdür.

Çok sayıda kuş yaşıyor Amazon bölgesi, böyle bir sayı Dünya'nın hiçbir köşesinde bulunmaz. Çoğu bitki yerler. Ve ne çeşitli balıklar! Amazon Vadisi, dünyanın en zengin balıkçılık alanına ev sahipliği yapmaktadır. Ve bu şaşırtıcı değil, çünkü Amazon dünyanın en dolu nehridir.

Amazon havzasının toprakları pratik olarak verimli değil, ancak Amazon vadileri, aşılmaz ormanları geleneksel tıp açısından önemli kaynaklardır.

Ekopark, Amazon Havzasında yer almaktadır . Bu 800 hektarlık bir alana sahip bir adadır. Ecopark, nadir bulunan maymun türleri için bir rezervdir. Burada el konulan hasta maymunlar var. Bu Ecopark, maymunların vahşi doğada yaşamaya alışması için yaratıldı. Ayrıca nesli tükenmekte olan birçok maymun türü burada yaşıyor ve nesli tükenmekte olanlar kategorisinden çıkmak için tüm koşullara sahip.

Amazon, şu şekilde görünen bir nehirdir: And Dağları'nın Pasifik Okyanusu'na çıkışı engellediği zaman, Gondwana anakarasının ayrılması ve Güney Amerika'nın batıya kaymasının bir sonucu. Amazon, 6300 km uzunluğundaki tüm kıtayı boydan boya kat etti.

Tropikal ormanları ve vadileriyle Amazon, flora ve fauna açısından zengin ayrı bir dünya yaratır. Amazon'un vahşi yaşamı son derece çeşitlidir ve yakın zamana kadar mükemmel bir şekilde dengelenmiştir. Ancak bir adam bu harika dünyayı istila ettiğinde her şey değişti.

Manaus'ta deneyimli rehberlerle geziler