Loading icon

Zakynthos adasında tatil

Zakynthos adasında tatil

Yunanistan'ın Zakynthos adasında dağ manastırları, köyler ve verimli vadiler vardır. Onlar sayesinde rahatlama ve rahatlama için harika bir atmosfer yaratılır. Bu ada ormanların yeşillikleriyle kaplıdır. Kıyıda bulunan kayaların parlak beyaz parlaklığı ile sınırlanmıştır. Küçük teknelerde yüzebileceğiniz muhteşem mağaralar ve mağaralar, güzel koylar, en saf kum, masmavi deniz suyu ve büyük deniz kaplumbağaları caretta-caretta - hepsi bu adada. Zakynthos'un en kuzeyinde muhteşem Mavi Mağaralar vardır.

Kayalardan dışarı fırladılar. dalgalar. Bu mağaralarda suya indirilen herhangi bir nesne parlak mavi bir renk alır. Mağaralardaki suyun rengi parlak maviden gök mavisine ve zümrütten açık yeşile kadar değişebilmektedir. Navagio'nun eşsiz beyaz koyu, bu Yunan adasının ayırt edici özelliği haline geldi.

Zakynthos adasında, klasik tavernalar Vasilikos ve Bohali'de bulunan çok popüler. Ayrıca, Porto Roma veya Keri'de öğle yemeği için lezzetli taze balıkların tadına bakabilirsiniz. Dağ köyünde turistlere ev yapımı yemekler ve yerel şarap ikram edilecek.

Yunan mutfağını sevenlere musakka ikram edilecek , stifado veya pastizo. Turistler ayrıca İngiliz, Çin veya İtalyan mutfağını deneyebilir. Zakynthos Adası, eğlence ve dinlenme için tüm koşullara sahiptir. Gün doğumuna kadar açık olan birçok disko ve bar bulunmaktadır. Plaj tatillerini seviyorsanız, güzel beyaz kumsalları takdir edeceksiniz.

Zakynthos rüzgar sörfü için idealdir ve adanın otelleri tatilcilere bu sporu yapmak için gerekli tüm ekipmanları sunmaya hazır. Ayrıca, dalıştan jet ski'ye ve körfez üzerinde paraşütle atlamaya kadar çok çeşitli eğlence ve çocuklarla dinlenmek için birçok harika fırsat var.

Zakynthos adasında yerel takı, parfüm, kozmetik, el yapımı sabun satın alabilirsiniz. , hatıra reçinesi ve zeytinyağı. Zakynthos Havalimanı, aynı adı taşıyan adanın başkentine dört kilometre uzaklıkta bulunuyor. Zakynthos ile Yunanistan'ın başkenti arasında günlük hava servisi var. Yolculuktan önce, şehrinizden Zakynthos'a direkt uçuş olup olmadığını öğrenmelisiniz, aksi takdirde Atina'da değişmek zorunda kalacaksınız. Ayrıca Zakynthos Adası'na Yunanistan'ın Killena limanından feribotla ulaşılabilir.

Ucuz uçak bileti almanın en iyi yolu