Loading icon

Katalonya Parkları. Parc Sama - kraliyet tavus kuşlarını ziyaret

Katalonya Parkları. Parc Sama - kraliyet tavus kuşlarını ziyaret

Güneşli bir Cumartesi sabahı, Costa Dorada'nın yeşil harikası olarak adlandırılan en sevdiğimiz yürüyüş noktalarından biri olan Sama Parkı'nı ziyaret etmek için dışarı çıktık.

Sömürge tarzı zarif bir malikaneye sahip on dört hektarlık muhteşem manzaralar ve tatlar! Tatilini bölgemizde geçirenler için mutlaka görülmesi gereken bir park.

Bu mucize ünlü turistik yerlerden çok uzakta değil. Cambrils'ten altı kilometre, beş - pitoresk Montbrio del Camp kasabasından. Salou da yakındadır.

Parkın kurucusu, Küba'da uzun yıllar yaşamış Marquis Mariano Don Salvador Sama'dır. uzun zaman. 1881'de memleketinde Küba'yı minyatür olarak yaratması için ona ilham veren şey, ada manzaralarıydı.

Bölgenin düzenlenmesi için, marki çalışmalarıyla ünlü olan José Mestre'yi cezbetti. Barselona Kalesi Parkı'nın (Parque de la Ciudadela) yanı sıra Antoni Gaudi'nin (Köşe Kulesi'nin oluşturulmasında parmağı vardı) oluşturulması hakkında.

İç Savaş sırasında park önemli ölçüde hasar gördü, en çok saray binasına gitti . Hayvanlar da insan keyfiliğinden muzdaripti. Yerel yetkililerin çabalarıyla park sonunda restore edildi, ancak hayvanat bahçesi restore edilmedi.

Ve fauna temsilcilerinin eski ihtişamından, şimdi sülünlü kuşhaneler var, papağanlar ve lamalar.

Kraliyet tavus kuşları gölgeli sokaklarda özgürce dolaşırlar, sakin kaplumbağalar gölün derinliklerinde yüzer. Göl ve şelale özellikle dikkat çekiyor. Göl üzerinde birbirine köprülerle bağlanan üç adacık var.

Orta adada, arnavut kaldırımlı bir mağara oluşturan küçük bir dağ vardır. Cumba. Dağ, çevredeki ihtişamın gerçek anlamda asil bir manzarasının açıldığı çardak şeklinde bir seyir terası ile taçlandırılmıştır.

Parkta baskın yerlerden biri, parkın kabuğundan yapılmış çeşmeye ayrılmış. yumuşakçaların kraliçesi - dev tridacna.

Aile yürüyüşümüzün özü, orta sokağın yanında bulunan küçük bir lavanta tarlasıydı.< br>

Provence'ın ünlü alanlarına kıyasla çok daha mütevazı bir boyuta sahip olmasıyla tamamen büyüledi. nazik leylak çalılarının dinginliği ve çalışkan arıların vızıltısıyla bizi karşılayın.

Barselona

'da en iyi araç kiralama fiyatları