Loading icon

Air France, jedna z największych i najstarszych linii lotniczych na świecie

Air France jest jednym z największych przewoźników lotniczych na świecie. Linia lotnicza została założona w 1933 roku i od tego czasu działa. Air France prowadzi loty do miejsc docelowych w całej Europie, Afryce, Azji i Ameryce Północnej. Ma flotę 104 samolotów, które są obsługiwane na zaplanowanych trasach przez firmy członkowskie grupy Air France, takie jak KLM Dutch Airlines, Hop! Linie lotnicze i CityJet.

Air France został założony w 1933 r.

Air France został założony w 1933 roku. Jest to francuska linia lotnicza i jedna z największych linii lotniczych na świecie, działającym prawie 7000 lotów dziennie. Air France została założona jako orientacja lotnicza przez société générale de transport aérien (SGTA), spółka zależna francuskiej firmy kolejowej Société Nationale des Chemins de fer français (SNCF). Po wybuchu II wojny światowej Sgta zmieniła nazwę na Air France Internationale, aby uniknąć nazistowskiego związku ze słowem „Orient”. W 2004 r. Air France nabyła swoją obecną nazwę, gdy połączyła się z KLM Royal Dutch Airlines; Dziś działa pod obiema nazwami w zależności od tego, skąd lecisz lub idziesz.

Firma prowadzi 104 samoloty i muchy do 2435 miejsc na całym świecie

Air France, jedna z największych i najstarszych linii lotniczych na świecie, obsługuje 104 samoloty i muchy do 2435 miejsc docelowych na całym świecie. Firma zatrudnia ponad 55 000 osób ze średnio 1 milionem pasażerów dziennie.

Air France ma flotę Airbus A321, A320 i Boeing 777 samolotów

Linia lotnicza ma flotę Airbus A321 , A320 i Boeing 777 samoloty. Samoloty Airbus A321 są wykorzystywane do lotów średnio-haul, podczas gdy samoloty Boeing 777 serwują wycieczki z długimi haulami.

jego Hub to międzynarodowe lotnisko Charles de Gaulle w Paris-CDG (Francja)

Charles de Gaulle International Airport jest największym lotniskiem we Francji i jednym najbardziej ruchliwych w Europie. Znajduje się na przedmieściach Paryża i nazwany na cześć Charlesa de Gaulle'a, francuskiego generała i męża stanu, który prowadził wolne siły francuskie podczas II wojny światowej.

Lotnisko ma trzy pasy startowe: dwa równoległe pasy startowe wschód-zachód (23L/21R i 07L/25R), które Każdy ma 4400 metrów; Plus dodatkowy pas startowy północ-południe (07R/25L), który ma 3910 metrów długości. Oprócz tych trzech głównych pasów startowych istnieje kilka innych wtórnych do użytku w godzinach szczytu lub gdy jeden z nich wymaga pracy konserwacji. „data-image =” AIR-FRANCE8_ZUKBL6.JPG ">

Największa liczba lotnisk obsługiwanych przez Air France jest we Francji (36), Wielka Brytania (11) , Niemcy (9), Włochy (9), Hiszpania (8), Brazylia (7), Japonia i USA (6 każdy)

Lotniska, na których można znaleźć Air France:

Największa liczba pasażerów latanych przez linię lotniczą w średnim dniu to 18 milionów pasażerów

Air France jest jedną z największych linii lotniczych na świecie. Jest to również jedna z najstarszych linii lotniczych, założona w 1933 roku przez grupę francuskich przemysłowców i finansistów.

Linia lotnicza przenosi ponad 18 milionów pasażerów codziennie na flocie ponad 600 samolotów. Liczba ta stale rosła z czasem, ponieważ coraz więcej osób bierze udział w podróżach lotniczych jako sposób na transport lub aktywność rekreacyjną, przy szacowaniu o 10% wzrostu od samego 2017 r. Oczekuje się, że liczba ta wzrośnie o 30% w 2023 r. Według ekspertów na Air France-KLM Group (afkg).

Air France jest jedną z największych linii lotniczych na świecie

Air France, jedna z największych i najstarszych linii lotniczych na świecie, została założona w 1933 roku. Ma prawie 57 000 pracowników i obsługuje 104 samoloty, które latają do 2435 miejsc na całym świecie. Siedziba firmy znajduje się w tremblay-en-rance w pobliżu Paryżu.

Air France jest doskonałym wyborem dla każdego, kto chce podróżować w stylu. Linia lotnicza istnieje od początku XX wieku i ma długą historię świadczenia najwyższej jakości. Oferuje loty do miejsc docelowych na całym świecie i ma kilka różnych rodzajów samolotów, w tym A380s, które są jednymi z największych samolotów pasażerskich. Jeśli szukasz linii lotniczej, która oferuje luksus wraz z wygodą, Air France może być właśnie tym, czego potrzebujesz!

bilety lotnicze online