Loading icon

Czym jest klasa biznes w samolocie i dlaczego warto spróbować chociaż raz

W tym artykule opisano zalety i wady drogiej klasy w samolotach. Większość lotów ma dwie klasy dla pasażerów - klasę biznesową(droższą i wygodniejszą) oraz ekonomiczną, którą najczęściej wybierają zwykli ludzie o niskich dochodach. Odnoszące sukcesy i znane osobistości dotyczące lotów długodystansowych wybierają pierwszą opcję, na którą nie każdy może sobie pozwolić.

Wybieranie i < a href="https://europefly.com/pl">kupowanie biletu

Jeśli chcesz zostawić sobie dobre wrażenie z lotu, wybór wycieczki powinien być podejmowany odpowiedzialnie. Należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy:

1) Nie każda firma oferuje loty w klasie biznes. Te opcje można od razu pominąć.

2) Usługa może nie być najwyższej jakości zarówno w klasie ekonomicznej, jak i w droższych. Istnieją różne linie lotnicze, każda będzie miała własne warunki lotu i własne ceny. Dlatego musisz wybrać bardziej znanego i zaufanego przewoźnika, aby usługa była dobra. Być może tak samo będzie w klasie ekonomicznej, co będzie jeszcze rzadsze.

3) Linie lotnicze z różnych krajów również własne standardy jakości obsługi klienta. Na przykład w większości firm z Europy Zachodniej stosunek do świadczonych usług nie będzie najlepszy, a ceny będą wyższe.

4) Więcej informacji na temat poziom obsługi lotów na lotnisku - dla pasażerów wydzielona jest osobna poczekalnia z bezpłatnymi usługami z klasy ekonomicznej. Warto poczekać do startu lotu – w samolocie powinny być na wyższym poziomie o szerszym zasięgu i jakości. Jeśli wszystko na lotnisku poszło gładko, a obsługa była dobra, lot na pewno nie zawiedzie.

Serwis lotniczy

Przed lotem musisz przejść przez małą kolejkę pasażerów w klasie biznes. Jest oddzielony od klasy ekonomicznej, nie będziesz musiał długo czekać. Przy wejściu do samolotu przewidziano osobne miejsce z większą przestrzenią. Klasa ekonomiczna i klasa biznes są oddzielone od siebie zasłoną lub własnymi salonami. Istnieją oddzielne kabiny WC bez długich kolejek ze względu na separację i mniejszą liczbę pasażerów. Na większości lotów istnieje możliwość położenia się na swoim miejscu, co sprawi, że lot będzie wygodniejszy. Asortyment jedzenia i napojów jest bardziej zróżnicowany niż dla zwykłych pasażerów, a wszystko serwowane jest w prawdziwych naczyniach, a nie jednorazowych. Dla bardziej skromnych są też proste dania z klasy ekonomicznej. Po ogłoszeniu lądowania samolotu można udać się na lotnisko w osobnej kolejce jak również przy wejściu.

Wszystko to dotyczy głównych plusów, które zależą od samolotu i przewoźnika. Najważniejszą rzeczą, która sprawia, że ​​latanie w klasie biznes jest wielokrotnie lepsze niż zwykle, jest poziom obsługi i nastawienie pracowników. Jeśli coś jest potrzebne lub po prostu pojawiło się pragnienie - musisz zapytać, a zostanie to zapewnione. Oczywiście nie każda prośba, ale taka, którą można spełnić. Personel traktuje pasażerów drogiej klasy znacznie lepiej niż pasażerów klasy ekonomicznej.

Czy warto wziąć bilet w drogiej klasie w samolocie?

Klasa biznes najlepiej nadaje się do długich lotów na duże odległości. Na krótkie wycieczki lepiej nadaje się klasa ekonomiczna – bilet jest znacznie tańszy i nie będziesz musiał długo znosić różnych niedogodności. Jeśli wybierzesz dobrego i znanego przewoźnika, lot będzie dobrej jakości zarówno w klasie biznes, jak i tanio. Takie firmy dbają o klientów i ich status.

Takie decyzje o zakupie biletów powinny być podejmowane samodzielnie lub w grupie osób, które będą lecieć razem.

Miłego lotu!