Loading icon

AirMalta

Air Malta to linie lotnicze Republiki Malty, państwa wyspiarskiego położonego na Morzu Śródziemnym. Ta wyspa znajduje się w centrum tras z Europy i Afryki do Azji. Air Malta powstała w 1973 roku. Zgodnie z decyzją parlamentu maltańskiego obsługuje loty od kwietnia 1974 roku. Główną zaletą dla turystów jest fakt, że wykonuje przewozy non-stop.

Sieć tras

Obecnie loty Air Malta są oferowane do 45 miejsc docelowych. Loty łączą kraj wyspiarski z największymi miastami w Europie, basenie Morza Śródziemnego i Afryce. Linia lotnicza lata do Austrii, Belgii, Bułgarii, Węgier i Grecji. Niemcy, Anglia i Włochy mają największą liczbę portów lotniczych, które przyjmują jego samoloty. Irlandia, Cypr, Holandia, Norwegia i wiele innych krajów również korzysta z usług tej linii lotniczej.

Flota samolotów

Flota samolotów firmy obejmuje Airbusy A320/200 i A319, a także Boeing 737.

Lotnisko bazowe nosi nazwę „Malta International Airport”.

Warunki lotu, zasady dotyczące bagażu i inne informacje

Pasażerom linia lotnicza oferuje różne klasy usług. Należą do nich klasa biznesowa (klasa klubowa) i ekonomiczna. Obie opcje siedzeń pasażera są wyposażone w skórzane siedzenia. Na pokładzie zapewnione są usługi cateringowe i rozrywka.

Pasażerowie „klasy biznes” - osobne stanowisko odprawy i jej przyspieszony przejazd, korzystanie z „poczekalni biznesowych”, specjalnego menu i usług open bar.

Na samolotach tej linii lotniczej dozwolony jest bagaż o wadze 20-30 kg, plus 8 kg można przewozić w kabinie jako bagaż podręczny. Ustawione parametry muszą odpowiadać wymiarom 18x45x50 cm. Jeśli dzieci w wieku poniżej dwóch lat, które nie mają osobnego miejsca, lecą z rodzicami, wówczas można zabrać ze sobą dodatkowy bagaż o wadze 10 kilogramów. Bilety lotnicze można kupić w witrynie europefly.com.

Program bonusowy Air Malta

Air Malta oferuje swoim klientom programy bonusowe. Dla pasażerów często latających samolotem przygotowano ofertę Flypass. Umożliwia gromadzenie „KMiles”, które można wymienić na darmowe loty w dowolnym z istniejących kierunków siatki tras. Air Malta współpracuje i obsługuje loty wspólnie z Lufthansą.

Lufthansa oferuje trasy do 78 krajów do 183 miejsc docelowych. Jest narodowym przewoźnikiem Niemiec, największą linią lotniczą w Europie i piątą na świecie pod względem liczby pasażerów. Zgodnie z programem bonusowym już teraz można zdobywać kilometry lub mile podróżując po jego trasach. Loty obu firm wyróżniają się bezpieczeństwem i punktualnością.