Loading icon

Qatar Airlines ile Katar, Doha'ya uçak yolculuğu

Katar, Arap Yarımadası'nda yer alan ve 20 yılı aşkın süredir çoğu turist için yasak olan bir ülkedir. Artık gezginlere tekrar açık olsa da, çoğu insan yine de bölgede Katar'dan daha iyi yerler olduğunu görecektir. Ancak, farklı ve benzersiz bir şey istiyorsanız o zaman bu sizin tercih ettiğiniz yer olabilir!

Oraya gitmek, Abu Dabi'ye gitmek ve ardından en iyi seçeneğin Qatar Airlines olduğu belli olan Doha'ya uçmak anlamına geliyordu. En yakın havaalanı, şehirden taksiyle yaklaşık bir saat uzaklıktaki başkent Doha'dadır ve burada Doha'nın tadını kendi temponuzda çıkarmak için araba kiralayabilirsiniz .

Üstelik taksi ya da halk otobüsüne de binebilirsiniz; her ikisi de yaklaşık 15-20 ABD dolarına mal olacak ancak farklı süreler alacaktır: taksiler daha hızlıdır ancak otobüsler daha ucuzdur. Doha'yı daha iyi tanımak için Katar'da profesyonel bir rehber ile tur rezervasyonu yapmanız ve bu güzel ülkenin manzaralarını keşfetmeniz önerilir.

Qatar Airlines, dünyanın en iyi havayollarından biri olduğu söylenebilir. Ancak biraz pahalı olabilir.

Başka biriyle seyahat ediyorsanız, ayrı rezervasyon yaparak daha iyi fiyatlar elde edebilirsiniz. Örneğin, iki kişi birlikte seyahat ediyorsa ve kışın (Kasım-Mart başı) hafta içi bir uçuşta New York City'den Londra'ya Business Class'ta uçmak istiyorsa, Qatar Airways'in web sitesinden rezervasyon yapmaları durumunda kişi başı 1250 ABD Doları ödeyeceklerdir. app.

Bununla birlikte, her biri kendi biletlerini farklı zamanlarda rezerve ederse, sonra çevrimiçi olarak birbirlerinin seyahat planını bulur ve bu site üzerinden ve ayrıca Qatar Airways'in web sitesi/uygulaması aracılığıyla kendi seyahat planınızı yaparsa, tasarruf edebilirsiniz. bunu yaparak bilet başına 200$'a kadar!

Uçuş rezervasyonunuzu yaparken, gecikmeleri önlemek için kalkışınız için doğru tarih ve saati girdiğinizden ve havaalanına erken geldiğinizden emin olun. Uçuş bazen ertelenebilse de Qatar Airlines'ın kaçırılan bağlantılar için yolculara para iadesi yapmadığını unutmamak önemlidir. Farklı havaalanlarına giriş ve çıkış yapıyorsanız veya seyahatinizde birden fazla durak varsa, biletinizi ayırmadan önce uçuş programını kontrol etmeniz zorunludur. Bağlantınızı kaçırırsanız Qatar Airways biletinizi iade etmeyecektir.

Qatar Airways ile uçarken, yatar koltuklardan boş sıraya kadar birçok farklı koltuk türü mevcuttur. Her bir koltuk türü hakkında daha fazla bilgi edinmek için web sitelerine göz atın. Qatar Airways çok sayıda ödül kazandı ve güvenlik sicili kusursuz.

Bu size çok kafa karıştırıcı geliyorsa endişelenmeyin çünkü başka birçok yol var bilgisayarların nasıl çalıştığını bilmeyenlerin herhangi bir havayolu şirketinin doğrudan sunduğu tekliflerden daha iyi teklifler alabileceği bir yer:

  • Eğer büyük bir havalimanından uçuyorsanız, muhtemelen oraya kendi arabanla gitmek zorunda kalmadan gitmenin pek çok yolu var.
  • Bölgede yaşayan aile üyelerine veya arkadaşlara danış ve kendi arabanla gitmek yerine seni alıp alamayacaklarını gör.
  • Bölgenizde varsa otobüs veya tren gibi yerel toplu taşıma seçeneklerini de kontrol etmelisiniz;

Kayıtlı bagaj için herhangi bir ücret alınmaz, ancak bagaj veya bagaj kontrolü yapmazsanız önünüzdeki koltuğun altına sığan küçük bir çanta taşıyın (örneğin), o zaman ek ücret ödemezsiniz! Ancak, bir çantayı kontrol etmeye karar verirseniz ve 15 kg'lık (33 lb) standart ağırlık sınırını aşarsa, kilogram başına 20 QAR (yaklaşık 5 USD) ek ücret alınır.

Ayrıca herhangi bir ücret yoktur. fazla kilolu çantalar için - ama fazla ileri gitmeyin! Son olarak, çantanızın boyutu 56 cm x 36 cm x 23 cm'den büyükse, çoğu havayolu şirketi tarafından büyük boy olarak kabul edilir ve çoğu uçak koltuğunun altına sığmaz. Fiyat, gerçekte ne kadar büyük olduğuna bağlı olarak değişir; ancak parça başına 25 QAR - 100 QAR arasında herhangi bir yer olması beklenir.

Qatar Airways birinci sınıf hizmete sahiptir

Birinci sınıfta uçtuğunuzda, kraliyet ailesi üyesi gibi davranılmayı bekleyebilirsiniz. Koltuğunuzda film izleyebileceğiniz veya müzik dinleyebileceğiniz kişisel eğlence sistemi ile koltuğunuz geniş ve rahat olacaktır. Ayrıca özel bir banyo ve duş odasına erişiminiz olacak ve bu sizin için yeterli mahremiyet değilse, yatak odası ile ana kabin arasında kapanan bir kapı bile var!

Aklınızda rahatlama varsa (ve bundan sonra kim istemez ki) uçakta saatler geçirmek mi?), mevcut birkaç seçenek vardır: masajlar hiçbir ek ücret ödemeden sunulur; koltuktan sipariş edilen yemekler gemideki şefler tarafından hazırlanır; görevliler, ekstra yastıklardan her süitteki kendi mini bar buzdolabından aldıkları maden suyuyla doldurulmuş şampanya kadehlerine kadar gereken her şeyi hemen getirecektir!

Souq Waqif, Doha turistlerin görmeyi sevdiği yer. Mücevher, giysi ve hediyelik eşyalar da dahil olmak üzere her türlü şeyi satan dükkanların bulunduğu geleneksel bir pazardır. Souq Waqif'te ayrıca hediyelik eşya alışverişi yapabilir ve oradaki bazı restoranlarda yemek yiyebilirsiniz! Burada yapılacak pek çok farklı şey var, bu nedenle önemli hiçbir şeyi kaçırmamak için ayrılmadan önce yeterli zamanınız olduğundan emin olun!

Harika bir uçuş arıyorsanız, Qatar Airways iyi bir seçimdir. seçenek. Servis mükemmel ve birçok farklı koltuk tipi mevcut. Başka biriyle seyahat ediyorsanız, her bir kişinin daha az ödeme yapması için ayrı ayrı rezervasyon yapmayı düşünün!