Loading icon

Lotnisko w Edynburgu (EDI) – jak dostać się do centrum Edynburga i innych miejsc w Szkocji

Lotnisko w Edynburgu (EDI) – jak dostać się do centrum Edynburga i innych miejsc w Szkocji

Lotnisko w Edynburgu znajduje się niecałe 15 km od centrum miasta. Obsługuje tradycyjne i tanie linie lotnicze.

Najważniejsze dane Lotnisko w Edynburgu:

 • Pełna nazwa w języku angielskim: Lotnisko w Edynburgu
 • Kod IATA – EDI
 • Adres: Ingliston, Edynburg EH12 9DN , Wielka Brytania
 • Ma 1 terminal
 • Otwarte 24 godziny

Lotnisko w Edynburgu ma połączenia z centrum miasta. Planując podróż na trasie lotnisko-centrum, możesz wybierać między autobusami lotniskowymi, tramwajami i taksówkami.


Autobusy na lotnisko


Autobusy lotniskowe obsługiwane są przez przewoźnika miejskiego Autobusy Lothian. Te same ceny biletów dotyczą wszystkich linii lotniczych obsługujących lotnisko.

Ceny biletów

 • w jedną stronę – 4,50
 • w obie strony – 7,50
 • bilet dzienny na całą sieć – 9,00

Ceny biletów dla dzieci:

 • w jedną stronę – 2,00
 • w obie strony – 3,00
 • bilet dzienny na całą sieć – 4,50

Inną drogą z lotniska w Edynburgu do centrum miasta są wygodne tramwaje (TRAM), które kursują na trasie Lotnisko Edynburg - Edinburgh York Place, które kursują co 7-10 minut.

Z przystanku Gyle Center na lotnisko, pociągi kursują od 05:02 z Yorku Miejsce od 05:30, ostatni tramwaj z York Place odjeżdża około 23:30. Z lotniska pierwszy pociąg odjeżdża o 6:18, ostatni o 23:30.

Cena jednego biletu na tramwaj przejazd wynosi 5,50, jeśli planowana jest podróż w obie strony 8,50. Jeśli potrzebujesz transportu nocnego z Edynburga na lotnisko (lub odwrotnie) i chcesz zaoszczędzić pieniądze, możesz skorzystać z linii nocnej - N22. Ta linia kursuje z lotniska w Edynburgu do Ocean Terminal co 30 minut. Jazda zajmuje około godziny. Cena jednego biletu to 3,00.

Z lotniska w kierunku Ocean Terminal autobusy odjeżdżają między 00:43 a 03:43 (jest inna trasa o 04:13, ale nie jedzie całą trasą - tylko do przystanku Elm Row). Z Terminalu Oceanicznego w kierunku lotniska samochody odjeżdżają między: 23:55 a 03:55.

Najlepszy sposób na Lotnisko w Edynburgu (EDI) i centrum Glasgow mają skorzystać z strony internetowej Megabus, gdzie można znaleźć i kupić bilety na autobus CityLink numer 900, autobusy kursują około 55-90 minut. W ciągu dnia odbywa się nawet ponad 20 kursów. Cena biletu normalnego to 11.00.
Autobus kursuje na trasie Lotnisko Edynburg – Dworzec autobusowy Glasgow Buchanan.

Jak podróżować z lotniska w Edynburgu na lotnisko Glasgow GLA

Niestety nie ma dobrego transportu publicznego, który nie wymagałby zmiany trasy między lotniskiem w Edynburgu (EDI) a < a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Glasgow_Airport">Glasgow GLA. Najlepszym sposobem jest dotarcie do centrum Glasgow, a następnie przesiadka na inny środek transportu: autobus na lotnisko, autobus miejski lub pociąg.

Jak mogę dostać się z lotniska w Edynburgu do Stirling?

Podróż do Stirling z lotniska w Edynburgu należy rozpocząć od kierunku do centrum Edynburga. Jeśli wybierzesz autobus, musisz kupić bilety na stronie MegaBus, która sprzedaje bilety na podróż autobusami CityLink. Opłata wynosi od 2,00 (bilety kupujemy z góry na stronie MegaBus), ale zakup na CityLink będzie kosztował 8,40.

Czas podróży to około 70-90 minut. Autobus odjeżdża z dworca autobusowego w Edynburgu (w kierunku Dunblane, Kippendawy Road (przejeżdża przez Stirling) lub prosto do dworca autobusowego Stirling), a także zatrzymuje się przy Princess Street w Edynburgu, Edinburgh Shandwick Place i Edinburgh Haymarket Stn.

Na zamówienie aby dowiedzieć się więcej danych, należy odwiedzić oficjalne strony portów lotniczych. Pozwoli to zaoszczędzić czas i uniknąć problemów.

Najlepszy sposób na kupowanie tanich lotów na europefly