Loading icon

Edinburgh Havalimanı (EDI) - Edinburgh'un merkezine ve İskoçya'daki diğer yerlere nasıl gidilir

Edinburgh Havalimanı (EDI) - Edinburgh'un merkezine ve İskoçya'daki diğer yerlere nasıl gidilir

Edinburgh Havaalanı, şehir merkezine 15 km'den daha yakındır. Geleneksel ve ucuz havayollarına hizmet vermektedir.

En önemli veriler Edinburgh Havalimanı:

 • İngilizce tam ad: Edinburgh Havaalanı
 • IATA kodu - EDI
 • Adres: Ingliston, Edinburgh EH12 9DN , Birleşik Krallık
 • 1 terminali var
 • 24 saat açık

Edinburgh Havalimanı'nın şehir merkezine bağlantıları vardır. Havalimanı-merkez güzergahında seyahat planlarken havalimanı otobüsleri, tramvaylar ve taksiler arasından seçim yapabilirsiniz.


Havaalanına giden otobüsler


Havaalanı otobüsleri belediye taşıyıcısı tarafından işletilmektedir Lothian Otobüsleri. Aynı bilet fiyatları, havalimanına hizmet veren tüm havayolları için geçerlidir.

Bilet fiyatları

 • tek yön - 4.50
 • gidiş dönüş - 7.50
 • tüm ağ için günlük bilet - 9.00

Çocuklar için bilet fiyatları:

 • tek yön - 2.00
 • gidiş dönüş - 3.00
 • tüm ağ için günlük bilet - 4.50

Edinburgh Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşmanın bir başka yolu da, her 7-10 dakikada bir hareket eden Edinburgh Havalimanı - Edinburgh York Place güzergahı üzerinde çalışan konforlu tramvaylardır (TRAM).

Gyle Center durağından havaalanına, York'tan 05:02'den itibaren trenler hareket eder Saat 05:30'dan itibaren, York Place'den kalkan son tramvay 23:30 civarında hareket etmektedir. Havaalanından ilk tren 6:18'de, son tren ise 23:30'da hareket eder.

Bir tramvay biletinin fiyatı gidiş dönüş 8.50 planlanıyorsa yolculuk 5.50'dir. Edinburgh'dan havaalanına gece ulaşımına ihtiyacınız varsa (veya tam tersi) ve paradan tasarruf etmek istiyorsanız, gece hattı - N22'yi kullanabilirsiniz. Bu hat, Edinburgh Havalimanı'ndan Ocean Terminal'e her 30 dakikada bir hareket etmektedir. Araba sürmek yaklaşık bir saat sürer. Bir biletin fiyatı 3,00'dir.

Havaalanından Ocean Terminal'e giden otobüsler 00:43 ile 03:43 arasında hareket eder (04:13'te başka bir rota vardır, ancak tam rotayı almaz - sadece Elm Row durağına). Ocean Terminal'den havalimanı yönüne giden araçlar 23:55 - 03:55 saatleri arasında hareket etmektedir.

Araya girmenin en iyi yolu Edinburgh Havalimanı (EDI) ve Glasgow şehir merkezi, 900 numaralı CityLink otobüsü için bilet bulabileceğiniz ve satın alabileceğiniz Megabus web sitesini kullanmaktır, otobüsler yaklaşık 55-90 dakika çalışır. Gün boyunca 20'den fazla kurs bile var. Normal biletin fiyatı 11.00'dir.
Otobüs Edinburgh Havaalanı - Glasgow Buchanan Otogarı güzergahında çalışır.

Edinburgh Havalimanı'ndan Glasgow GLA Havalimanı'na nasıl seyahat edilir

Ne yazık ki, Edinburgh Havalimanı (EDI) ile < a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Glasgow_Airport">Glasgow GLA. En iyi yol Glasgow'un merkezine gidip başka bir ulaşım şekline geçmektir: havaalanı otobüsü, şehir içi otobüs veya tren.

Edinburgh Havalimanı'ndan Stirling'e nasıl gidebilirim?

Edinburgh Havalimanı'ndan Stirling'e seyahat, Edinburgh merkezine giden bir yönle başlamalıdır. Bir otobüs seçerseniz, biletleri CityLink otobüsleri ile seyahat için bilet satan MegaBus web sitesinden satın almanız gerekir. Ücret 2,00'den başlıyor (biletler MegaBus web sitesinde önceden satın alınır), ancak CityLink'ten satın alma ücreti 8,40'tır.

Seyahat süresi yaklaşık 70-90 dakikadır. Otobüs, Edinburgh Otogarı'nda (Dunblane, Kippendawy Yolu (Stirling'den geçer) veya doğrudan Stirling Otogarı'na doğru) başlar ve ayrıca Edinburgh's Princess Street, Edinburgh Shandwick Place ve Edinburgh Haymarket Stn'de durur.

Sırayla Daha fazla veri bulmak için havalimanlarının resmi web sitelerini ziyaret etmelisiniz. Bu, zamandan tasarruf sağlayacak ve sorunlardan kaçınacaktır.

europefly

üzerinden ucuz uçuş satın almanın en iyi yolu