Loading icon

Uçak mı, araba mı? Tesise ulaşmanın en iyi yolu nedir?

Bir tatil yerine gezi planlamak çok eğlencelidir. Yılbaşı Gecesi gibi. İnsanlar denizleri ve ülkeleri seçer, seyahat acentelerini arar ve arkadaşlarının tavsiyelerini dinler. Modern lojistik, seyahat için büyük fırsatlar sunar. Bugün Kuzey Kutbundasınız ve ertesi gün sıcak bir kumsalda güneşleniyorsunuz.

Fakat tüm turistler buradan seyahat etmez uçak, bazıları bir arabanın romantizmini sever. Evet, zevkler hakkında tartışmıyorlar ama iki ulaşım modunu karşılaştırmaya çalışalım.

1. Güvenlik

Aerofobikler uçma korkularına ikna olamazlar. Ancak, bir uçağın güvenliğinin yürüyen merdivene binmekle karşılaştırılabilir olduğu düşünülürse, istatistikler aksini söylüyor. Korkuyu yenmenin birçok yolu vardır ve bunlardan en önemlisi pratiktir. Daha sık uçun ve fobilerinizin nasıl buharlaşacağını fark etmeyeceksiniz.

Aracın güvenliği söz konusu değildir. İnsanlar her gün sağlık veya yaşam kaygısı duymadan yollarda ilerliyor.

< p data-ctag="figure">

Uçağın havaalanında sorun yaşadığı tespit edilirse, onarımla uğraşmanıza ve yolculuk için endişelenmenize gerek kalmaz. Havayolu başka bir uçak sağlayacak ve tatil biraz gecikmeli olarak devam edecek. Otoyolda araba arızası sorunları tehdit ediyor. Onarımlar turistlerin omuzlarına düşecek ve bu, yolculuğa son verebilir.

Güvenlik konularında, uçağın hafif bir avantajı vardır.

2. Hız
Sıcak ülkeleri ziyaret etmeye veya dünyayı dolaşmaya hazırlanıyorsanız, arabayı unutmalısınız. Uçağın hız ve rotaların kullanılabilirliği açısından önemli bir avantajı vardır. Kısa mesafelerde araba ile seyahat etmek uygundur. En yakın göle veya birkaç yüz kilometreye. Uçak bu kategorinin galibi olur.

3. Konfor

Zor bir seçim. Evet, kabinde genellikle rahatsızlıklar vardır. Sıkışık sandalyeler bacaklarınızı uyuşturur, küçük tuvaletler sürekli meşguldür ve yiyecekler çeşitli değildir. Bir iş sınıfı bilet satın almak daha rahat seyahat etmenizi sağlar, ancak daha pahalıya mal olur.

Aracın içi çok büyük değil ve banyo olmaması ve düşük hareket hızı risk oluşturuyor seyahat bir sorun. Bu kategoride, zafer hava taşımacılığına gitti.

Yarışma, seyahatte önemli olan çeşitli konuları ele alıyor. Hatırlanması gereken en önemli şey, seçimin size ait olmasıdır. Yola çıkmaktan çekinmeyin, yolculuk güvenli ve rahat olsun. İyi yolculuklar.

Çevrimiçi uçak biletleri