Loading icon

Najnowocześniejsze lotniska świata

Lotniska na całym świecie są bardziej zaawansowane niż kiedykolwiek wcześniej. Dzięki nowym technologiom wiele lotnisk staje się bardziej wydajnych i przyjaznych dla użytkownika, zachowując przy tym swój kultowy wygląd. Oto lista najnowocześniejszych lotnisk na świecie:

Międzynarodowy port lotniczy Incheon

Międzynarodowy port lotniczy Incheon znajduje się w Incheon w Korei Południowej. Jest głównym lotniskiem międzynarodowym obsługującym Seul i całą Koreę Południową. Międzynarodowy port lotniczy Incheon ma trzy pasy startowe, które mogą pomieścić duże samoloty, w tym 747 i A380, co czyni go jednym z zaledwie dwóch lotnisk w Azji z takimi możliwościami (drugim jest Hongkong). Lotnisko służy również jako hub dla Korean Air i Asiana Airlines.

< p data-ctag="figure">

Międzynarodowe lotnisko Kansai, Japonia

Międzynarodowe lotnisko Kansai znajduje się w Osace, Japonia. Jest to jedno z najbardziej wydajnych lotnisk na świecie i ma unikalny układ, który ułatwia nawigację. Lotnisko posiada 5 pasów startowych, 3 terminale (Terminal 1 dla lotów krajowych, Terminal 2 dla lotów międzynarodowych, Terminal 3 dla tanich przewoźników), 6 hal (hale od A do F) i 8 garaży. Międzynarodowe lotnisko Kansai zostało otwarte w 1994 roku po tym, jak zostało zbudowane na sztucznej wyspie niedaleko centrum Osaki, wypełniając płytkie obszary morskie piaskiem wydobywanym z pobliskich rzek. Jako lotnisko na wyspie bez bezpośredniego dostępu do kontynentalnej części Japonii, z wyjątkiem promu lub taksówki wodnej z portu miejskiego w Kobe, KIX obsługuje wszystkie loty międzynarodowe do/z prefektury Osaka, a także niektóre loty krajowe w zachodniej Japonii.

Międzynarodowe lotnisko Hamad, Doha, Katar

Największe lotnisko w Katarze, międzynarodowe lotnisko Hamad (HIA), jest głównym węzłem komunikacyjnym Qatar Airways i jednym z najbardziej ruchliwych w świat. Znajduje się na obrzeżach Doha i od 2011 roku jest nazywany przez Skytrax „Najlepszym lotniskiem świata”. lotniska do 2022 r. HIA dysponuje ponad 40 stanowiskami postojowymi dla samolotów, które mogą pomieścić samoloty szerokokadłubowe, takie jak A380 lub B747; jednak tylko 22 trybuny są obecnie używane ze względu na ograniczoną dostępność miejsca spowodowaną trwającymi projektami budowlanymi w Terminalu 1 i 2.

Lotnisko Schiphol w Amsterdamie Holandia

Lotnisko jest piątym najbardziej ruchliwym portem lotniczym w Europie, drugim co do wielkości w Europie i trzecim co do wielkości pod względem liczby pasażerów międzynarodowych. Jest to również 14. najbardziej ruchliwe lotnisko na świecie pod względem ruchu pasażerskiego. Historia lotniska sięga 1916 roku, kiedy to powstało jako lotnisko wojskowe. W 1956 roku stało się głównym węzłem komunikacyjnym kraju dla międzynarodowego ruchu lotniczego. Port lotniczy Schiphol jest domem dla wielu linii lotniczych, w tym KLM, Delta Air Lines i Air France. Ponadto służy jako główny hub dla kilku tanich przewoźników, takich jak Transavia Airlines i EasyJet.

Międzynarodowy port lotniczy Hartsfield-Jackson w Atlancie

Atlanta jest stolicą i najbardziej zaludnionym miastem stanu Georgia w USA, z populacją szacowaną na 486 725 w 2018 roku. Atlanta jest także kulturalnym i gospodarczym centrum obszaru metropolitalnego Atlanta, który liczy ponad 6 milionów mieszkańców i obejmuje wiele hrabstw w całej Georgii i Alabamie.

Międzynarodowy port lotniczy Kuala Lumpur

Międzynarodowy port lotniczy w Kuala Lumpur (KLIA) to główne międzynarodowe lotnisko w Malezji. Znajduje się w dzielnicy Sepang w Selangor, około 23 km na południe od centrum Kuala Lumpur i służy jako jeden z dwóch hubów dla Malaysia Airlines. Jest to również drugie najbardziej ruchliwe lotnisko na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego, po międzynarodowym lotnisku w Atlancie; oznacza to, że ma więcej pasażerów międzynarodowych niż jakiekolwiek inne lotnisko na świecie.* Zostało zbudowane w celu zastąpienia międzynarodowego lotniska w Kuala Lumpur w Subang Jaya, które osiągnęło swoje granice przepustowości. Nowe lotnisko zostało zaprojektowane przez Kenzo Tange Associates i zbudowane przez Kumagai Gumi Joint Venture.

Międzynarodowe lotnisko w Hongkongu

Jeśli jesteś szukasz najlepszego doświadczenia na lotnisku na świecie, nie szukaj dalej niż międzynarodowe lotnisko w Hongkongu. To lotnisko zostało uznane przez podróżnych za najlepszą obsługę, sklepy, restauracje i saloniki na świecie. Oferuje również bezpłatne Wi-Fi, które działa dobrze we wszystkich terminalach - a jeśli utkniesz, czekając na swój lot na jednej z tych ławek w pobliżu bramki 10A, tak jak ja dziś rano (przez trzy godziny), jest wiele stacji ładowania, które możesz zachować Twoja bateria telefonu jest naładowana podczas oczekiwania!

Jeśli najbardziej zależy Ci na szybkim przejściu przez kontrolę bezpieczeństwa, HKIA ma to również zapewnione: ich garaże są wystarczająco przestronne, aby nigdy się nie zapełniały przed zakończeniem godzin otwarcia o północy w weekendy; ponadto mają dostępne usługi parkingowego, więc nawet jeśli ktoś inny zajmie wszystkie te miejsca swoimi samochodami, zanim dotrze tam twój (co nigdy by się nie stało, ponieważ wszyscy wiedzą, jak wspaniałe jest to lotnisko!), ktoś inny odbierze po nich, kiedy odlatują!

Mamy nadzieję, że spodobała Ci się nasza lista najnowocześniejszych lotnisk na świecie. Wiemy, że jest ich o wiele więcej i chcielibyśmy, abyś podzielił się nimi z nami w sekcji komentarzy poniżej!

Bilety lotnicze online