Loading icon

Hurghada - ulubiony kurort

Hurghada - ulubiony kurort

Rejony wypoczynkowe Egiptu od wielu lat cieszą się popularnością wśród turystów z całego świata. Wybitnym przedstawicielem takiego kurortu jest Hurghada. To centrum turystyczne jest bardzo popularne. Znajduje się w przybliżeniu w odległości 500 kilometrów od stolicy Egiptu - Kairu.

Ośrodek rozciąga się na egipskich wybrzeżach Morza Czerwonego. Przez cały rok panuje wieczne lato, pogodna i słoneczna pogoda. Hurghada to niekończący się ciąg złotych plaż, opuszczonych gór i wspaniałego podwodnego świata. Co daje doskonałą okazję do nurkowania i snorkelingu.

Pod względem liczby hoteli na kilometr kwadratowy, być może Hurghada zajmie pierwsze miejsce na świecie. Istnieje ponad 200 komfortowych hoteli zaprojektowanych z myślą o różnych celach rekreacji i budżetu turystów.

Reprezentowane są tutaj prawie wszystkie istniejące sieci hotelowe. Jednocześnie miasto wciąż się rozwija i buduje. Nowoczesne kompleksy hotelowe rozwijają się tu w rekordowym tempie. Prawie wszystkie hotele i hotele są idealne na przyjemne rodzinne wakacje z dziećmi. Jakość usług, doskonała obsługa ze strony personelu. Pracownicy hotelu są w stanie komunikować się z dowolnymi przedstawicielami krajów europejskich. A nasi rodacy w Hurghadzie czują się zupełnie komfortowo, więc bardzo kochają ten ośrodek.

Niepowtarzalny klimat Hurghady zapewnia komfortowy pobyt tutaj przez cały rok kalendarzowy. Luty jest tutaj uważany za najchłodniejszy miesiąc, a temperatura powietrza nie jest tu niższa niż +23–+27 stopni C. A woda jest podgrzewana do +22–+23 stopni i więcej. A najgorętszym miesiącem jest sierpień. Temperatura powietrza nie przekracza progu: +34–+36,5 stopni. A temperatura wody na plaży nigdy nie spada poniżej +27,5–+29 stopni.

Powietrze w Egipcie jest suche, więc nawet najwyższa temperatura jest tu znacznie łatwiejsza do wykrycia przez organizm niż w kurortach nad Morzem Śródziemnym, gdzie powietrze jest dość wilgotne. Na plażach Hurghady prawie zawsze wieje przyjemna bryza, co sprawia, że ​​odpoczynek na wybrzeżu jest niezwykle wygodny, nawet w najgorętszym okresie.

Posiłki w hotelach i zajazdach, jak we wszystkich kurortach w Egipcie, organizowane są w formie "bufetu". Jednocześnie oferowany jest zróżnicowany i bogaty asortyment. Istnieje wiele warzyw, owoców, sałatek, owoców morza i dań rybnych. Pakiet zawiera zazwyczaj dwa posiłki: śniadanie i kolację. A po południu można odświeżyć się w jednej z lokalnych restauracji lub kawiarni. Jest ich tu bardzo dużo. Niektóre z nich można znaleźć na miejscu.

Loty do Hurgady