Loading icon

Hurgada - favori tatil köyü

Hurgada - favori tatil köyü

Mısır'ın tatil bölgeleri, yıllardır dünyanın her yerinden turistler arasında popüler olmuştur. Böyle bir tatil beldesinin önde gelen bir temsilcisi Hurghada'dır. Bu turizm merkezi çok popüler. Mısır'ın başkenti Kahire'den yaklaşık 500 kilometre uzaklıkta bulunuyor.

Tesis, Kızıldeniz'in Mısır kıyılarına yayılmıştır. Tüm yıl boyunca sonsuz yaz, açık ve güneşli hava vardır. Hurgada, sonsuz bir altın kumsallar dizisi, ıssız dağlar ve muhteşem sualtı dünyasıdır. Bu da dalış ve şnorkelle yüzme için mükemmel bir fırsat sağlar.

Kilometre kareye düşen otel sayısı açısından belki de Hurgada dünyada ilk sırada yer alacak. Farklı eğlence amaçlarına ve turistlerin bütçesine göre tasarlanmış 200'den fazla konforlu otel bulunmaktadır.

Neredeyse tüm mevcut otel zincirleri burada temsil edilmektedir. Aynı zamanda, şehir genişlemeye ve inşa etmeye devam ediyor. Modern otel kompleksleri burada rekor hızlarda büyüyor. Hemen hemen tüm oteller ve oteller, çocuklarla keyifli bir aile tatili için mükemmeldir. Kaliteli hizmet, personelden mükemmel hizmet. Otel çalışanları, Avrupa ülkelerinin herhangi bir temsilcisiyle iletişim kurabilir. Hurgada'daki yurttaşlarımız kendilerini tamamen rahat hissediyorlar, bu nedenle bu tesisi çok seviyorlar.

Hurghada'nın eşsiz iklimi, takvim yılı boyunca burada konforlu bir konaklamaya katkıda bulunur. Şubat burada en soğuk ay olarak kabul edilirken, buradaki hava sıcaklığı +23–+27 derece C'den düşük değil. Ve su +22–+23 derece ve üzerine kadar ısınıyor. Ve en sıcak ay Ağustos. Hava sıcaklığı eşiği aşmıyor: +34–+36.5 derece. Ve sahildeki su sıcaklığı asla +27,5–+29 derecenin altına düşmüyor.

Mısır'daki hava kurudur, bu nedenle buradaki en sıcak sıcaklığı bile vücudun algılaması, havanın oldukça nemli olduğu Akdeniz'in tatil beldelerine göre çok daha kolaydır. Hurgada sahillerinde neredeyse her zaman hoş bir esinti esiyor, bu da en sıcak dönemlerde bile sahilde dinlenmeyi son derece konforlu hale getiriyor.

Mısır'daki tüm tatil köylerinde olduğu gibi otel ve hanlarda da yemekler "büfe" şeklinde düzenlenir. Aynı zamanda, çeşitli ve bol çeşit sunulmaktadır. Birçok sebze, meyve, salata, deniz ürünleri ve balık yemekleri var. Paket genellikle iki öğün içerir: kahvaltı ve akşam yemeği. Öğleden sonra ise yerel restoran veya kafelerden birinde kendinizi yenileyebilirsiniz. Burada onlardan çok var. Bazıları doğrudan sitede bulunabilir.

Hurgada'ya Uçuşlar