Loading icon

Centrum handlowe Olympic w Londynie

Centrum handlowe Olympic w Londynie

Kupujący rzucili się do drzwi sklepu Westfield Stratford City, gdy tylko ogłoszono otwarcie. Gigantyczne centrum handlowe znajduje się tuż za Olympic Park we wschodnim Londynie.

Kompleks handlowy o wartości 1,45 miliarda funtów obejmuje 300 sklepów, 70 restauracji i 14-salowe kino , trzy hotele, kręgielnia i największe kasyno w Wielkiej Brytanii. Przez nią zorganizowano wejście do Parku Olimpijskiego.

Specjalna gwiazda pop, Nicole Scherzinger, wystąpiła na oficjalnej ceremonii otwarcia centrum handlowego. Obecny był również burmistrz Londynu Boris Johnson. Według naocznych świadków przydarzył mu się nieprzyjemny epizod - podczas przemówienia powitalnego z sufitu spadła metalowa belka i wylądowała zaledwie kilka metrów od głowy burmistrza.

Ludzie zaczęli ustawiać się w kolejce około 2 godziny przed otwarciem większości sklepów. Sportowcy olimpijscy zsynchronizowani pływaczka Jenna Randall i wioślarz Andy Triggs-Hodge podpisali autografy podczas otwarcia nowego sklepu Next.

I mistrz olimpijski Colin Jackson wziął udział w otwarciu oddziału banku Lloyds TSB. Klienci centrum handlowego mogli robić zdjęcia pochodnią olimpijską 2012.

Do tej pory 95% powierzchni handlowej zostało już wynajęte. Twierdzi się, że kompleks handlowo-rozrywkowy jest w stanie zapewnić do 8500 stałych miejsc pracy.

Główna trasa do Parku Olimpijskiego będzie przebiegać przez kompleks handlowy. Ogromne ekrany rozmieszczone wzdłuż głównego przejścia transmitują najważniejsze wydarzenia sportowe Igrzysk Olimpijskich w 2012 roku. Ten obiekt znajduje się w przewodniku miejskim — przewodniku po Londynie.