Loading icon

Londra'da Olimpik Alışveriş Merkezi

Londra'da Olimpik Alışveriş Merkezi

Alışveriş yapanlar, açılış duyurulduğunda Westfield Stratford City mağazasının kapısına koştu. Dev alışveriş merkezi, Doğu Londra'daki Olimpiyat Parkı'nın hemen arkasında yer almaktadır.

1,45 milyar sterlinlik alışveriş kompleksinde 300 mağaza, 70 restoran ve 14 ekranlı bir sinema var , üç otel, bir bowling salonu ve Birleşik Krallık'ın en büyük kumarhanesi. Olimpiyat Parkı'na giriş bu kapıdan düzenlendi.

Özel konuk pop yıldızı Nicole Scherzinger, alışveriş merkezinin resmi açılış töreninde sahne aldı. Londra Belediye Başkanı Boris Johnson da hazır bulundu. Görgü tanıklarına göre, başına hoş olmayan bir olay geldi - bir karşılama konuşması sırasında tavandan metal bir kiriş düştü ve belediye başkanının kafasından sadece birkaç metre uzağa düştü.

Çoğu mağaza açılmadan yaklaşık 2 saat önce insanlar sıraya girmeye başladı. Olimpiyat sporcuları, yeni Next mağazasının açılışında senkronize yüzücü Jenna Randall ve kürekçi Andy Triggs-Hodge imzalarını imzaladı.

Ve Olimpiyat şampiyonu Colin Jackson, Lloyds TSB bankasının bir şubesinin açılışında yer aldı. Alışveriş merkezinin müşterileri 2012 Olimpiyat Meşalesi ile fotoğraf çekebildi.

Bugüne kadar perakende alanının %95'i zaten kiralandı. Alışveriş ve eğlence kompleksinin 8.500'e kadar kalıcı iş sağlayabildiği iddia ediliyor.

Olimpiyat Parkı'na giden ana yol alışveriş kompleksinden geçecektir. Ana koridor boyunca yer alan dev ekranlar, 2012 Olimpiyatlarının ana spor etkinliklerini yayınlıyor. Bu nesne şehir rehberine dahildir - Londra rehberi.