Loading icon

Japonya Havayolları

Havayolu hakkında genel bilgiler

JAL Japan Airlines 1951'de kuruldu ve bugün Asya'daki ana havayolu şirketidir. Tokyo yakınlarında bulunan Narita ana havaalanından kalkışlar hem uluslararası hem de yerel noktalara yapılır. 1 Nisan 2007'de şirket Oneworld havacılık ittifakının üyesi oldu.

Bu taşıyıcının uçağında, yolculara aşağıdaki hizmet sınıfı seçenekleri sunulur: birincisi, iş , birinci sınıf ekonomi ve ekonomi. Uçuş boyunca herkese hafif atıştırmalıklar ve içecekler ikram edilir, barda içecek seçenekleri bulunur. JAL Sky Shell Koltuk sisteminin her koltuğunda, 130 kanaldan dilediğiniz gibi video, müzik, oyun veya film seçebileceğiniz ayrı bir video ekranı bulunur. Ayrıca her koltukta elektrik prizi vardır ve çekilebilir masa üzerine kişisel bir dizüstü bilgisayar yerleştirmenizi sağlar.

Ayrıca müşterilerin keyifli vakit geçirmesi için geniş bir süreli yayın yelpazesi vardır, gerekirse kırtasiye, kartpostal kullanabilirsiniz. , albümler, hijyen kitleri, battaniyeler, yastıklar vb. beş kıta Avrupa, ABD, Kanada, Avustralya, Hindistan, Meksika, Singapur, Endonezya, Birleşik Arap Emirlikleri, Rusya vb. dahil olmak üzere 33 ülkedeki 156 havalimanı şirketin uluslararası uçuşlarını desteklemektedir. Sadece Japonya'da Japan Airlines uçaklarını kabul eden 60 havalimanı bulunmaktadır.

Havayolu filosu

Şirketin bugüne kadar emrinde 271 adet modern uçağı bulunuyor. Filonun çoğunluğu Boeing uzun mesafeli yolcu uçakları tarafından temsil edilmektedir. Ayrıca markanın yakın ulaşımı için gemiler de bulunmaktadır: Airbus, McDonnell Douglas, McDonnell Douglas, Download, Britten-Norman, vb.

Yük gemileri hattı Boeing marka ağır kamyonlarla temsil edilmektedir. Çeşitli sınıf ve kapasitedeki uçaklar, çeşitli süre ve karmaşıklıkta uçuşlara izin verir.

Havayolu Bagaj Koşulları ve Kuralları

Bagaj kuralları "parça konsepti" sistemine uygundur. Aynı zamanda, bir yetişkin veya 2 yaşından büyük bir çocuk için bir Japan Airlines bileti için izin verilen bagaj ağırlığı, first ve business sınıfları için 96 kg'ı ve ekonomi sınıfı için 46 kg'ı geçmemelidir.

Havayolu güvenliği

Japan Airlines 2008'de IATA sertifikası ile onaylanan uluslararası bir güvenlik denetiminden geçti. Güvenlik politikası, tüm ekipmanların düzenli olarak yenilenmesini ve onarılmasını sağlar ve Ocak 2021 itibarıyla uçak filosunun ortalama yaşı 11'dir.

Havayolu dakikliği

Tipik Asya soğukkanlılığı ve bilgiçlik, uçuşların kaydı ve kalkışı gecikmeler ve gecikmeler olmaksızın gerçekleşir. Bu nedenle, şirketin alamet-i farikası haklı olarak dakiklik olarak adlandırılabilir.

Uçak bileti satın alma

Uçak biletleri doğrudan web sitesinden veya Servis Merkezini arayarak veya europefly'da.

Havayolu ikramiye programları

Havayolunun yönetimi, biletleme sistemini basitleştirmeyi ve hizmetlerine olan talebi artırmayı hedefliyor. Bu bağlamda, son yıllarda şirketin politikası bir bonus programının geliştirilmesini sağlamaktadır. Örneğin, düzenli müşteriler için karlı bir sadakat programı olan "JAL Mileage Bank" sağlanmaktadır.
.