Loading icon

Sri Lanka'da mülkiyet kuralları

Sri Lanka'da mülkiyet kuralları

Herhangi bir ülkede olduğu gibi, Sri Lanka'nın da kendi davranış normları ve gelenekleri vardır. Dünyanın bu egzotik köşesinde tatilciler için en temel terbiye kurallarına dikkat edelim. Her yerde halkın dinini ve inançlarını hatırlamakta fayda var, sadece Buda heykeline bakan tapınakta bulunabileceğinizi, karşı fotoğraf çektirilmesinin kabul edilemez olduğunu belirtmek gerekir. heykelin arka planı saygısızlık gösteriyor.

Tapınağa girerken kadınlar omuzlarını bir eşarp, erkekler ise şortla kapatmalıdır. dizlerin altında. Ayakkabıları ve tüm deri ürünleri çıkardığınızdan emin olun. Ayrı bir konu kutsal hayvanlardır, hiçbir durumda inekler rahatsız edilmemelidir.

< p data-ctag="figure">

Her ne kadar çok fazla soruna neden olma ihtimalleri olmasa da, maymunlar her fırsatta bulunur ve iyi davranışlarda farklılık göstermezler. Hoş olmayan sürprizlerden kaçınmak için yiyeceklerinizi ve eşyalarınızı sıkı tutun, bu yaramaz soyguncular da dokunulmazdır, bu yüzden zaten bir maymun tarafından soyulduysanız, buna katlanmak zorunda kalacaksınız. Uyuşturucu konusunda dikkatsiz olan gençler, bu ülkede uyuşturucu dağıtmanın ve bulundurmanın ölümle cezalandırıldığını, bir anlık zevk için hayatını riske atmaya değmeyeceğini unutmamalıdır.

Gurmelerin de dikkatli olması gerektiğini lütfen unutmayın, ulusal yemekler inanılmaz baharatlıdır, danışın yemekten önce bir rehber.

Asla sol elinizle yemek yemeyin. Bu ülkede sadece sağ elinizle yemek yemek caizdir, sol elinizle bir bardak tutabilirsiniz. Sipariş fiyatına ihtiyatlı bir şekilde dahil edildiğinden, kafeden ayrılırken bahşiş verilmez. Bu, otellerde ve taksilerde uygulanmaz, bu yüzden kişi başı yaklaşık 10$ bahşiş vermeyi unutmayın.

Dalış meraklıları hatırlamalı mercan toplamanın yasak olduğuna göre, bu kural sadece hayırsever okyanusun karaya attığı ölü parçalar için geçerli değildir. Doğanın bu tür hediyelerini özgürce toplayabilirsiniz. Ayrıca gün batımından sonra sessizliği bozmak hoş karşılanmaz, havai fişekleri, yüksek sesle içilen şarkıları ve gürültülü kahkahaları unutun.

Ayrıca halka açık yerlerde öpüşmemeli ve ruh eşinize diğer samimi duygular göstermemelisiniz. Ayrıca toplum içinde sesinizi yükseltmek de son derece uygunsuzdur. Halka açık yerlerde, kadınlar bacaklarını dizlerinin üzerine örtmeli ve erkekler mayolarla geçit töreni yapmamalıdır. Genel olarak, kurallar o kadar zor, sayısız ve hatırlanması kolay değildir, bu da keyifli bir konaklamaya katkıda bulunacaktır.