Loading icon

Aeromexico to flagowa linia lotnicza Meksyku

Aeromexico to prywatna firma świadcząca usługi transportu lotniczego w Meksyku i innych krajach. Linia lotnicza została założona 15 sierpnia 1964 roku przez grupę meksykańskich przedsiębiorców. Od stycznia 2019 roku obsługuje również loty do 58 miejsc docelowych w Meksyku i Stanach Zjednoczonych. Ma swoją siedzibę w Mexico City.

Aeromexico jest flagowym przewoźnikiem lotniczym Meksyku

Aeromexico jest flagowym przewoźnikiem lotniczym Meksyku Meksyk. Założona w 1964 roku, jest prywatną firmą z większą liczbą miejsc docelowych niż jakakolwiek inna linia lotnicza z Meksyku. Linia lotnicza została założona 15 sierpnia 1964 roku przez grupę meksykańskich przedsiębiorców.

Aeromexico zostało założone 15 sierpnia 1964 roku przez grupę meksykańskich przedsiębiorców. Obecnie jest flagowym przewoźnikiem lotniczym Meksyku i ma przesiadki na międzynarodowym lotnisku Benito Juarez w Meksyku, międzynarodowym porcie lotniczym im. Generała Mariano Escobedo w Monterrey, międzynarodowym porcie lotniczym Nuevo León i Francisco Sarabia w Tijuanie. Jego głównym konkurentem jest Interjet, który został założony w 2008 roku przez Grupo Aeroméxico SAB de CV (Grupo Aeromexico).

Siedziba główna Aeromexico znajduje się pod adresem Domingo Miranda 1-3 Colonia del Valle Delegación Cuauhtemoc 06500 Ciudad de México CP1420MX

As stycznia 2019 r. obsługuje również loty do 58 miejsc docelowych w Meksyku i Stanach Zjednoczonych

Od stycznia 2019 r. obsługuje również loty do 58 miejsc docelowych w Meksyku i Stany Zjednoczone. Siatka połączeń Aeromexico koncentruje się na Ameryce Łacińskiej i Ameryce Północnej. Została założona podczas II wojny światowej jako Compania Mexicana de Aviacion (CMA) przez Ernesto Baeza Garcia i dziewięciu innych inwestorów, którzy wykorzystali swoje samoloty do rozpoczęcia usług lotniczych z Mexico City do Guadalajary. W 1946 roku zaczął latać w kraju w Meksyku; wkrótce po dodaniu lotów międzynarodowych.

W 1988 r. CMA została sprywatyzowana przez prezydenta Carlosa Salinasa de Gortari; jednak nadal działał jako przedsiębiorstwo państwowe do 1994 r., kiedy to stał się częścią Grupo Aeromexico SAB de CV. 17 maja 1994 r. Grupo Aeromexico SAB nabyła 100% udziałów od akcjonariuszy CMA.


Ma swoją siedzibę w Mexico City

Główna siedziba Aeromexico znajduje się w Mexico City, gdzie zajmuje budynek Torre Aeromexico. Siedziba firmy znajduje się w rejonie Bosque de Chapultepec w Meksyku, w pobliżu lasu Chapultepec i niedaleko Polanco.

Aeromexico oferuje usługi do większej liczby miejsc docelowych niż jakakolwiek inna linia lotnicza z Meksyku

Aeromexico oferuje usługi do większej liczby miejsc docelowych niż jakakolwiek inna linia lotnicza z Meksyku. Jest to flagowa linia lotnicza Meksyku, a jej główna siedziba znajduje się w Mexico City.

To dlatego, że Aeromexico lata do ponad 100 miejsc na całym świecie, zarówno z Ameryki Północnej, jak i Europy. Ponadto Aeromexico oferuje ponad 1500 lotów tygodniowo między Ameryką Północną a Ameryką Łacińską dzięki partnerstwu z Delta Airlines (która posiada 49% udziałów w Aeromexico).

Linia lotnicza została nazwana na cześć Bogini Powietrza i Wody, która również zainspirowała jedno z logo ich samolotów

Linia lotnicza została nazwana na cześć Bogini Powietrza i Wody, która również zainspirowała jedno z ich logo samolotów. Bogini jest również znana jako bogini wiatru, deszczu i chmur. Logo zostało zainspirowane rzeźbą bogini w Mexico City. Na jej głowie siedzi ptak, trzymając w dłoni węża.

Aeromexico to prywatna firma świadcząca usługi transportu lotniczego w Meksyku i innych krajach

Aeromexico to prywatna firma świadcząca usługi transportu lotniczego w Meksyku i innych krajach. Aeromexico zostało założone 15 sierpnia 1964 roku jako Aeronaves de Mexico (Aeronaves). W 1990 roku stała się spółką zależną Grupo Acosta i została przemianowana na Aeromar Airlines SA, ale powróciła do swojej pierwotnej nazwy w 1997 roku, kiedy Grupo Acosta odsprzedała swoje udziały rodzinie Garza Lopez, która była właścicielem linii lotniczej przed 1990 rokiem.

Dzisiaj firma działa pod obecną nazwą i posiada rozszerzony na większość głównych lotnisk w Meksyku, a także kilka międzynarodowych miejsc docelowych, takich jak międzynarodowe lotnisko w Los Angeles (LAX), międzynarodowe lotnisko im. Johna F. Kennedy'ego w Nowym Jorku (JFK), międzynarodowe lotnisko Washington Dulles (IAD).

Aeromexico jest flagowym przewoźnikiem lotniczym Meksyku. Linia lotnicza została założona 15 sierpnia 1964 roku przez grupę meksykańskich przedsiębiorców. Od stycznia 2019 roku obsługuje również loty do 58 miejsc docelowych w Meksyku i Stanach Zjednoczonych. Ma swoją siedzibę w mieście Meksyk. Aeromexico oferuje usługi do większej liczby miejsc docelowych niż jakakolwiek inna linia lotnicza z Meksyku. Linia lotnicza została nazwana na cześć Bogini Powietrza i Wody, która była również inspiracją dla jednego z ich logo samolotów.

Kupowanie biletów online