Loading icon

5 sposobów na przeżycie katastrofy lotniczej

Wiele osób lata samolotem i często polega na samych pilotach. Są przekonani, że wszystko będzie z nimi dobrze i uda im się uniknąć katastrofy lotniczej. Oczywiście katastrofa lotnicza nie jest tak częstym zjawiskiem, ale wciąż może się zdarzyć. W historii ludzkości było sporo takich precedensów.

Dlatego, jeśli często latasz samolotem, nie będzie nie na miejscu, abyś poznał sposoby, które pomogą ci przetrwać.

< p data-tag="figure">

Ale co to za sposoby? Powiemy Ci 5 sposobów, które pomogą Ci przetrwać katastrofę lotniczą.

1) Bezpieczne miejsca

W samolocie staraj się wybierać dla siebie bezpieczne miejsca, aby zwiększyć swoje szanse na przeżycie. Oczywiście nie da się całkowicie przewidzieć miejsc katastrofy, ale w przypadku katastrofy można wysiąść ze znacznie mniejszą liczbą ofiar. Wybierz miejsca w pobliżu wyjścia awaryjnego, aby móc szybko wydostać się w przypadku awaryjnej sytuacji.

2) Pas bezpieczeństwa

Może wydawać się to prostą i nieistotną radą, której potrzebujesz, aby zapiąć pas bezpieczeństwa w samolocie. Ale jednocześnie trzeba to zrobić. Dzięki temu możesz uniknąć znacznie mniejszych szkód, niż gdybyś nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Dlatego nie ignoruj ​​pasów bezpieczeństwa.

3) Pozycja

Jeśli samolot zaczyna się trząść i jest sytuacja awaryjna, musisz skręcić w prawo < a href="https://www.theflightexpert.com/how-to-survive-a-plane-crash/">postawa. Może zmniejszyć obrażenia lub całkowicie ich uniknąć. Musisz przycisnąć głowę do oparcia siedzenia i owinąć go ramionami. W ten sposób będziesz w stanie wylądować na ziemi z najmniejszymi obrażeniami i generalnie przeżyć bez uszkodzenia ważnych organów.

4) Pokaż inicjatywę

Nie ma powodu do paniki, gdy coś nie idzie zgodnie z planem. Staraj się być proaktywny i działać szybko. Możesz więc zapytać o sytuację szybciej niż inni, wziąć kamizelkę bezpieczeństwa od stewardesy, inni ludzie nie będą ci przeszkadzać i tak dalej.

5) Zapomnij o bagażu i uratuj swoje życie

Nawet jeśli w bagażu znajdują się kosztowności, musisz uratować swoje życie, ale nie swój bagaż. Jeśli go zapiszesz i po prostu przeciągniesz ze sobą, nie będziesz miał czasu, aby wyjść tak szybko, jak to możliwe, będziesz w tłumie ludzi, może to być dla ciebie niezręczne, trudne i tak dalej. Kilka sekund może mieć decydujące znaczenie i nie powinno być wykorzystywane do nieistotnych rzeczy.

Bilety lotnicze online