Loading icon

Uçak kazasında hayatta kalmanın 5 yolu

Pek çok kişi hava yoluyla uçar ve genellikle yalnızca pilotlara güvenir. Kendileri için her şeyin yoluna gireceğine ve bir uçak kazasından kaçınabileceklerine inanıyorlar. Tabii ki, bir uçak kazası çok sık bir olay değildir, ancak yine de olabilir. İnsanlık tarihi boyunca buna benzer pek çok örnek yaşandı.

Bu nedenle, sık sık uçarsanız, hayatta kalmanıza yardımcı olacak yolları öğrenmeniz yersiz olmayacaktır.

< p data-tag="figure">

Ama bu yollar nelerdir Bir uçak kazasında hayatta kalmanıza yardımcı olacak 5 yolu size anlatacağız.

1) Güvenli yerler

Uçakta, hayatta kalma şansınızı artırmak için kendinize güvenli koltuklar seçmeye çalışın. Elbette kaza yerlerini tam olarak tahmin etmek imkansız ama bir felaket durumunda çok daha az kurbanla kurtulabilirsiniz. Acil durumda hızlı bir şekilde çıkmak için acil durum çıkışına yakın koltuklar seçin.

2) Emniyet kemeri

Uçakta emniyet kemerinizi takmanız gerektiği basit ve önemsiz bir tavsiye gibi görünebilir. Ama aynı zamanda yapılması gerekiyor. Böylece emniyet kemerinizi takmadığınız duruma göre çok daha az hasarı önleyebilirsiniz. Bu nedenle emniyet kemerini ihmal etmeyin.

3) Poz

Uçak sallanmaya başlarsa ve acil bir durum varsa, o zaman sağa binmeniz gerekir < bir href="https://www.theflightexpert.com/how-to-survive-a-plane-crash/">duruş. Hasarı azaltabilir veya tamamen önleyebilir. Başınızı koltuğun arkasına bastırmanız ve kollarınızı etrafına sarmanız gerekir. Bu sayede yere en az hasarla inebilecek ve genel olarak hayati organlarınıza zarar vermeden hayatta kalabileceksiniz.

4) Girişimi göster

İşler plana göre gitmediğinde paniğe gerek yok. Proaktif olmaya çalışın ve hızlı hareket edin. Böylece durumu diğerlerinden daha hızlı sorabilir, hostesinden bir güvenlik yeleği alabilirsin, diğer insanlar sana karışmaz vb.

5) Bagajınızı unutun ve hayatınızı kurtarın

Bagajınızda değerli eşyalar olsa bile hayatınızı kurtarmanız gerekir, bagajınızı değil. Onu kurtarır ve yanınızda sürüklerseniz, bir an önce çıkmak için vaktiniz olmaz, bir insan kalabalığının içinde olursunuz, garip olabilir, sizin için zor olabilir vb. Birkaç saniye belirleyici olabilir ve önemsiz şeyler için kullanılmamalıdır.

Çevrimiçi uçak biletleri