Loading icon

Świat Amazonii

Świat Amazonii

W dżungli amazońskiej otwiera się niesamowity i tajemniczy świat flory i fauny. Rozciągające się na ponad sześć i pół miliona kilometrów kwadratowych, pokrywające ziemię w dziewięciu krajach, doliny Amazonki reprezentują najrzadsze gatunki owadów, roślin i zwierząt, z których niektóre nie zostały jeszcze odkryte.

W dzikich lasach Amazonii naukowcy odkryli ogromną różnorodność flory i fauny . Zwierzęta, ptaki, owady i gady zamieszkują przestrzeń od ziemi po wierzchołki drzew. Jednym z najbardziej wyjątkowych przedstawicieli amazońskiej fauny jest leniwiec.

Niezwykle leniwiec jest całkowicie bezradny na Ziemia. Większość czasu spędza wisząc na drzewach. Ale jest doskonałym pływakiem w wodzie.

Ogromna liczba ptaków żyje w Amazonii, takiej liczby nie ma w żadnym zakątku Ziemi. Większość z nich je rośliny. A co za różnorodność ryb! Dolina Amazonki jest domem dla najbogatszego obszaru rybackiego na świecie. I nie jest to zaskakujące, ponieważ Amazonka jest najpełniejszą rzeką na świecie.

Ziemie dorzecza Amazonki są praktycznie nie żyzne jednak doliny Amazonki, ich nieprzeniknione lasy są ważnymi źródłami medycyny tradycyjnej.

Ekopark znajduje się w dorzeczu Amazonki . To wyspa o powierzchni 800 hektarów. Ecopark to rezerwat dla rzadkich gatunków małp. Są tu skonfiskowane, chore małpy. Ten Ecopark został stworzony, aby małpy przyzwyczaiły się do życia na wolności. Ponadto żyje tu wiele zagrożonych gatunków małp, które mają wszelkie warunki, aby wyjść z kategorii zagrożonych.

Amazonia to rzeka, która pojawiła się jako w wyniku oddzielenia się stałego lądu Gondwany i przesunięcia Ameryki Południowej na zachód, kiedy Andy zablokowały wyjście na Ocean Spokojny. Amazonka dotarła na cały kontynent, o długości 6300 km.

Amazonia ze swoimi tropikalnymi lasami i dolinami tworzy osobny świat bogaty we florę i faunę. Dzika przyroda Amazonki jest niezwykle zróżnicowana i do niedawna była doskonale zrównoważona. Ale wszystko się zmieniło, gdy mężczyzna najechał na ten wspaniały świat.

Wycieczki z doświadczonymi przewodnikami po Manaus