Loading icon

Najlepsze plaże na świecie

Najlepsze plaże na świecie

Kto nie marzy o spędzeniu wakacji na piaszczystej plaży - naprawdę, co może być lepszego niż słońce, turkusowe morze i aksamitny piasek? Najlepsze miejsce na wakacje i rekreację można wybrać empirycznie. Wśród turystów krążą plotki o kilku zakątkach planety, gdzie reszta zamienia się w prawdziwą przyjemność.

Na przykład Trynidad znajduje się w północnej części półwyspu południowego kontynent amerykański i słynie z bajecznych plaż. Za najlepszy kurort uważa się Zatokę Marakasów. Czystość i przejrzystość wody zachwyca wszystkich turystów; na wybrzeżu rosną palmy. Jeśli znudzi Wam się nieustanne pływanie i krzyki, to możecie udać się na słynną Rybacką Skałę, która znajduje się bardzo blisko, stamtąd otwiera się piękny widok, możecie osobiście obserwować, jak Ocean Atlantycki spotyka się z Morzem Karaibskim.

Szmaragdowe wody, śnieżnobiałe plaże , zachody słońca o niesamowitej urodzie - to wszystko Malediwy. Archipelag stale znajduje się na szczycie listy romantycznych miejsc na świecie. Jeśli los uśmiechnął się do Ciebie i znalazłeś się w tym bajecznym miejscu, to powinieneś odwiedzić atole Północnego Male i Południa. Dla nurków i po prostu miłośników nurkowania, Ari Island, słynąca z podwodnych piękności, będzie interesująca.

Możesz dowiedzieć się wszystkiego , więc są kursy nurkowania, koszt takiej lekcji to około 25 euro, ale wtedy można podziwiać rafy koralowe, dziwaczne ryby i podwodne pejzaże morskie. Pomimo tego, że na lądzie świat zwierząt i roślin jest dość bogaty i różnorodny, nie można go porównać z florą i fauną podwodnego świata.

Na wschodnim meksykańskim półwyspie Jukatan znajduje się słynna Riviera Maya , czyli sto kilometrów niesamowitych plaż położonych na karaibskim wybrzeżu. Jest też niesamowity widok i zabytek historyczny - Tulum, miasto Majów. Całą atmosferę dopełniają eleganckie, wysokiej klasy hotele, a także różnorodne lokale rozrywkowe.

Dla miłośników sportów ekstremalnych odpowiednia jest plaża Maho na wyspie Saint Martin. Oprócz koktajli i czystej wody przyciąga turystów także sportami ekstremalnymi. W pobliżu tej plaży znajduje się lotnisko Princess Juliana, nad wczasowiczami latają bardzo nisko samoloty (odległość to tylko kilkadziesiąt metrów). Nie bez powodu przyjeżdżają tu „zwykli obserwatorzy”, sportowcy ekstremalni i inni poszukiwacze mocnych wrażeń. Restauracje i kawiarnie publikują nawet harmonogram przylatujących samolotów.

Jaka jest najbardziej niebezpieczna plaża na świecie? Niewątpliwie jest to Queensland w Australii. Surferzy znajdą tu niebezpieczne prądy, gigantyczne fale, a nawet ciągłe ataki rekinów. Ponadto turyści wzdłuż północnego wybrzeża są narażeni na ataki meduzy pudełkowej pod każdym kodem. Silna trucizna tych zwierząt może być śmiertelna, dlatego zaleca się powstrzymanie się od pływania od października do kwietnia.

Hotele na Malediwach