Loading icon

Dünyanın en iyi plajları

Dünyanın en iyi plajları

Kumlu bir plajda tatil yapmayı kim hayal etmez - gerçekten, güneşten, turkuaz denizden ve kadifemsi kumdan daha güzel ne olabilir? Ampirik olarak tatil ve dinlenme için en iyi yeri seçebilirsiniz. Turistler arasında gezegenin birkaç köşesinin geri kalanının gerçek bir zevke dönüştüğüne dair söylentiler var.

Örneğin Trinidad, Güney yarımadasının kuzey kesiminde yer alır. Amerika anakarası ve muhteşem plajları ile ünlüdür. Buradaki en iyi tatil bölgesi Marakas Körfezi olarak kabul edilir. Suyun saflığı ve şeffaflığı tüm turistleri memnun ediyor; sahilde palmiye ağaçları yetişir. Sürekli yüzmekten ve bağırmaktan yorulduysanız, çok yakında bulunan ünlü Fishing Rock'a gidebilir, oradan güzel bir manzara açılır, Atlantik Okyanusu'nun Karayip Denizi ile nasıl birleştiğini bizzat izleyebilirsiniz.

Zümrüt sular, kar beyazı kumsallar , muhteşem güzellikte gün batımları - tüm bunlar Maldivler. Takımadalar, gezegendeki romantik yerler listesinin başında sürekli olarak yer almaktadır. Kader sana gülümsediyse ve bu muhteşem yere geldiysen, o zaman Kuzey Male ve Güney'in atollerini ziyaret etmelisin. Dalgıçlar ve sadece tüplü dalış tutkunları için su altı güzellikleriyle ünlü Ari Adası ilgi çekici olacaktır.

Her şeyi öğrenebilirsiniz , yani tüplü dalış kursları var, böyle bir dersin maliyeti yaklaşık 25 avro olacak, ancak o zaman mercan resiflerine, tuhaf balıklara ve su altı deniz manzaralarına hayran kalabilirsiniz. Karada hayvan ve bitki dünyası oldukça zengin ve çeşitli olmasına rağmen, sualtı dünyasının flora ve faunası ile karşılaştırılamaz.

Doğu Meksika Yucatan Yarımadası'nda ünlü Riviera Maya bulunur Karayip kıyılarında bulunan yüz kilometrelik muhteşem plajlar. Ayrıca muhteşem bir manzara ve tarihi anıt var - Maya şehri Tulum. Tüm atmosfer, şık, birinci sınıf oteller ve çeşitli eğlence mekanları ile tamamlanmaktadır.

Ekstrem sporları sevenler için Saint Martin adasında bulunan Maho Plajı uygundur. Kokteylleri ve berrak suyunun yanı sıra ekstrem sporları ile de turistlerin ilgisini çekmektedir. Bu sahile yakın Prenses Juliana Havaalanı, iniş uçakları tatilcilerin üzerinde çok alçaktan uçuyor (mesafe sadece onlarca metre). “Sade gözcüler”, ekstrem sporcular ve diğer heyecan arayanların buraya gelmesi boşuna değil. Restoranlar ve kafeler, gelen uçakların programını bile yayınlıyor.

Dünyanın en tehlikeli plajı hangisidir? Kuşkusuz, burası Avustralya'daki Queensland. Sörfçüler burada tehlikeli akıntılar, dev dalgalar ve hatta sürekli köpekbalığı saldırıları bulacaklar. Buna ek olarak, kuzey kıyılarındaki turistler, her kodda kutu denizanası tarafından saldırıya uğrama riski altındadır. Bu hayvanların güçlü zehiri ölümcül olabilir, bu nedenle Ekim'den Nisan'a kadar yüzmekten kaçınmanız önerilir.

Maldivler'deki Oteller