Loading icon

Uçakta kötü hissetmek

Uçak, seyahat etmenin en hızlı yolu olarak kabul edilse de, bu onun keyifli olduğu anlamına gelmez ve hatta bazı insanlar için işkenceye dönüşür.

Uçuştan sonra vücut bir süre jetlag ile uğraşmak zorunda kalmaz, aynı zamanda vestibüler aparat da böyle bir durumu tolere eder. eğlence son derece olumsuz ve mücbir sebep meydana geldiğinde, bu yalnızca duyumları ve durumu kötüleştiriyor.

Uçuş sırasında tüm vücut acı çeker (dolaşım sürecinden solunum sistemine kadar) , astım ataklarına neden olabilir ve hatta şiddetli morarma meydana gelebilir.

Fiziksel sonuçların bazıları, uçmanın getirdiği psikolojik sorunlardan kaynaklanır.

Belirli bir risk bölgesinde kalp, solunum yolu, kan dolaşımı, kronik hastalıkları olan ve ciddi yaraları olan kişiler.

Bazı durumlarda (kişi kendi sağlığından emin değilse), uçmak için bir doktora danışılması ve izin alınması önerilir. Elbette bu her zaman gerekli değildir, ancak bir sigorta olarak muayene gereksiz olmayacaktır. Bir tür hastalık çok ağırlaşabilir ve sırasıyla bir kişinin uçması kategorik olarak kontrendike olacaktır, bunu önceden bilmek önemlidir.

Komplikasyon korkusu nedeniyle, bir yolcu uçuştan çıkarılabilir, ancak bu tamamıyla uçuşa bağlıdır. belirli bir şirket ve kendi yolcularına karşı tutumu.
Vücudun tepkisini tahmin etmek zor olduğundan, özellikle yakın zamanda herhangi bir cerrahi müdahale geçirmiş olanların uçması önerilmez.

Ayrıca, hamile kadınlar için (özellikle geç aşamalar), çünkü erken doğuma bile gelebilir. Yeni doğan bebekler ise ancak ehil bir doktor eşliğinde uçağa bindirilebilir.

< p data-ctag="figure">

Genel olarak yolcuların sağlığından havayolu şirketi sorumludur ancak şirkete, uçuşa ve ülkeye göre mevzuat nüansları değişebilir. Bazı şirketlerde personel özel evrensel tıp eğitimi alırken, diğerlerinde bu sağlanmaz, bu nedenle yolcu kendi başına küçük vücut problemleriyle başa çıkmak zorunda kalacaktır. İkincisi göz önüne alındığında, yolcuların gerekli ilaçları yanlarında taşımaları kesinlikle tavsiye edilir ve bunlar spesifikse, taşımaları ve kullanımları için uygun tıbbi izin almanız gerekir.

Sigortanın geçerliliğine gelince, genellikle uçuşu kapsamaz ama burada yolculardan yine taşıyıcı firma sorumludur. Önemli olan, her şeyin doğrudan gemide belgelenmesi ve bunun ardından yolcuya yardım edilmesi veya mali olarak tazmin edilmesi gerektiğidir.

Yardım edecek kimse yoksa ve yolcu çok hastaysa, acil iniş gerçekleşir, bu nedenle turistlerin endişelenmesine gerek yoktur .

Ayrı olarak, buna değer uçuşlar sırasında (dünya istatistiklerine göre bile) çok az ölümcül vaka olduğuna dikkat çekerek, bu nedenle bir kişinin yanında yalnızca gerekli ilaçları bulundurması yeterlidir, aksi takdirde havayoluna güvenebilirsiniz.

En iyi yol ucuz uçak bileti

satın almak için