Loading icon

Hırvatistan'ın Başkenti - Zagreb

Hırvatistan'ın Başkenti - Zagreb

Görünüşte Avrupalı ​​ama ruhunda sadık bir Hırvat olan Zagreb Viyana ve Budapeşte yönetimi altında geçen yüzyılların işaretlerini ve tanıklıklarını taşıyor. Avrupa Birliği'nin bu yeni üyesinin başkentinin ziyaretçileri, çok çeşitli lüks apartman daireleri, şık barlar ve restoranların yanı sıra pek çoğunu görme fırsatından kesinlikle memnun kalacaklardır. Hırvatistan'ın önemli kültürel cazibe merkezleri.

Şehrin kuzeyinde, Sava Nehri'ne bakan bir ovada yer alan Medvednica Dağı. Nehir. Orta Çağ'da inşa edilmiş, düzensiz düzenlenmiş Arnavut kaldırımlı sokaklar ve binalardan oluşan pitoresk Horni Grad (Yukarı Şehir).

Donji Grad (Aşağı Şehir), Yukarı Şehir'in aksine, geometrik bir ızgara planına göre inşa edilmiştir ve birkaç yeşil kare, daha sonra inşa edilen Avusturya-Macaristan binaları tarafından çerçevelenmiştir. 19. yüzyıl. Zagreb'i ziyaret edenler her yerde kahve kokusunu alabilirler, şehir kelimenin tam anlamıyla kafeinle doludur.

< p data-ctag="figure">

Gerçekten de Zagreb'in kahve kültürü Viyana'nınkiyle kolayca rekabet edebilir. Ve bunlar insanların dizüstü bilgisayarlarının arkasına saklanıp beyaz masaların önünde oturdukları Starbucks yerleri değil. Zagreb'deki kahvehaneler Hırvat başkentinin nabzını tutuyor. İnsanlar buraya sohbet etmek, bir fincan espressodan enerji artışı almak, hatta çoğu zaman bunun için özel olarak giyinmek için geliyorlar.

Cumartesi sabahları, Şık giyimli insanların Peter Meydanı ve Preradović ve Bogovićev sokaklarında bir kafeden diğerine dolaştıkları Zagreb ritüeli “Spica”yı izleyebilirsiniz. Ve sıcak akşamlarda, hemen hemen herkes (hem turistler hem de yerel halk), Yukarı Şehir'deki yaya Tkalchichev Caddesi boyunca uzanan düzinelerce kafeye gider.

Yürüyüşçüler, alçak, pastel renkli neoklasik binaların önündeki herhangi bir boş alana sıkışmış sayısız kafenin teraslarını doldurur. Bütün bunlar Prag ve Budapeşte'nin tarihi merkezlerini andırıyor - ancak yalnızca kalabalığın adil bir payıyla.

Daha düşük düşük maliyetli uçuşlar Hırvat başkentine iniyor, turistler ve gezginler Zagreb'in başlı başına bir cazibe merkezi olduğunu ve bu dost canlısı ve misafirperver ülkede sadece sahil beldelerinden çok daha fazlası olduğunu anlamaya başlıyor.

Burada Zagreb uçuşları için uygun fiyatları bulabilirsiniz