Loading icon

Sanktuarium Prawdy w Pattaya

Sanktuarium Prawdy w Pattaya

Religia wschodnia ma wiele wspaniałych świątyń, które zadziwiają wyobraźnię. Ale żadnego z nich nie można porównać z Sanktuarium Prawdy.

Twórczość architektoniczna i religijna zasadniczo różni się od innych analogów, na które nieustannie zwracają uwagę turystów.

Trochę historii

Pomimo tajemniczości i antycznego wyglądu świątynia została zbudowana stosunkowo niedawno – w 1981 roku. Jest najmłodsza i najpopularniejszy zabytek architektury.

Ponieważ budynek został zbudowany bez jednego gwoździa, konstrukcja będzie stale wymagała renowacji - to jedna z głównych cech. Założycielem idei stworzenia był szanowany i zamożny człowiek o imieniu Lek Viryapan. Postanowił, że cały świat powinien poznać wielkie tradycje jego ojczyzny. Lek został poinformowany, że dzień jego śmierci nadejdzie dokładnie w momencie zakończenia budowy Sanktuarium Prawdy.

Pod tym względem milioner stale odkłada ostatnie szlify. Tak więc niemal co miesiąc świątynia jest naprawiana lub dekorowana.
Początkowo świątynia była rodzajem muzeum.

Ale duchowa atmosfera fascynowała parafian i wznieśli swoje modlitwy do nieba. Od tego czasu zabytek architektoniczny stał się prawdziwym Sanktuarium.

Co jest niezwykłego w Sanktuarium Prawdy?

Zabytek architektoniczny znajduje się w zaskakująco malownicze miejsce. Znajduje się na skale, której dno muskają fale. Będąc tutaj, turyści mają imponujący widok, którego raczej nie można znaleźć nigdzie indziej.

Sama świątynia jest ciekawostką - jest wykonana z drewna specjalnego gatunku, ozdobiona rzeźbieniami, które otwierają oczy na ludzi i niewidzialne zwierzęta. Robiąc pierwszy krok do świątyni, osoba natychmiast pogrąża się w innym świecie. Turystom wszędzie towarzyszą posągi Buddy i mitycznych bogów, odzianych w drewno. Sanktuarium opowiada historię kultury Tajlandii, dzieli się tajnymi sekretami i objawieniami.

Dlaczego warto odwiedzić Sanktuarium w Tajlandii:

- możliwość znalezienia się w najwyższym budynku na świecie, wykonanym bez jednego gwoździa;
- niesamowita atmosfera, która odzwierciedla kulturę ziem wschodnich;


- możliwość cieszenia się piękno świątyni i proś o spełnienie pragnień, które na pewno się spełnią;
- odbywały się tu odcinki kręcenia filmu „Miłość w wielkim mieście-2”.

< a href="https://foxiepass.com/pl/thailand/pattaya">Wycieczki krajoznawcze w Pattaya