Loading icon

Uçağa binmenize izin verilmemesinin 5 nedeni

Uçağa binmenize izin verilmemesinin 5 nedeni
  1. belgelerin kabulü . Çoğu zaman insanlar yanlarına en önemli şeyi havaalanına götürmeyi unuturlar - pasaportlarını. Ancak, hiçbir koşulda uçmanıza izin verilmemesinin en yaygın nedeni tam olarak budur.

İnternetten bilet alıp almış olsanız bile elektronik biçimde elinizde olsa da kimliğinizi doğrulamak için bir pasaporta ihtiyacınız olacak.

   2. < güçlü>Geç kayıt. Kalkıştan birkaç saat önce havaalanına gelmeye alışmış insanlara gülmeyin. Gelmek için acelesi olmayanların aksine, sadece uçağa binecekler. Uçuş için check-in işlemi bittiyse uçağa geçiş size kapalı olacaktır.

   3. Yolcunun ödenmemiş borcu var. Kalıcı bir vergi veya para cezası kaçağının da uçması engellenebilir.

Bu nedenle uçuştan önce kontrol etmekte fayda var ödenmemiş borcu olup olmadığı ve varsa ödemesi. Artık bu tür bilgileri kontrol edebileceğiniz birçok hizmet var.

   4. El bagajında ​​​​yasaklanmış eşyalar. Hava aracının kabinine taşınması yasaklanmış eşyaların listesi, taşıyıcı şirketin web sitesinde bulunabilir.

Eğer varsa el bagajınızda, onları bagaj odasına bırakmanız rica olunur.

Ancak bu seçenek yalnızca aynı havaalanından dönecek olanlar için uygundur. Uçakta taşınması yasak olan şeylerden ayrılmayı reddetmesi durumunda, bir kişinin uçmasına izin verilmeyebilir.

  5. alkol veya uyuşturucu etkisi. Bir kişinin kesinlikle uçağa alınmamasının nedeni budur.

Havayolları imajlarını dikkatle izliyor ve bu tür vatandaşların uçmasına izin vermiyor.